Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu
28.11.2021

 

  1. Dziś, w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. O godz. 1730 odmówimy ostatni w tym roku różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach. Po Mszach Św. w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego są zbierane fundusze na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Treść apelu jest dostępna w gablocie, naszym Facebook-u  i  tutaj.
  2. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na Roraty, które będziemy odprawiać w naszym kościele od jutra w dni powszednie o godz. 1800. Dzieci prosimy, by przynosiły ze sobą lampiony oraz podpisane imieniem i nazwiskiem serduszka, które będą losowane na każdych Roratach. Wylosowane dzieci otrzymają drobne upominki. Po zakończeniu każdej Mszy Św. Roratniej będą rozdawane naklejki, które dzieci będą wklejały na specjalne plansze. Jutro rozpoczniemy też Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek 30.11 święto św. Andrzeja, apostoła; w piątek 3.12. wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; w sobotę 4.12 wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki s. Barbary, naszej zakrystianki, której składamy serdeczne życzenia zdrowia i obfitości łask Bożych. Natomiast w poniedziałek 29.11 rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
  4. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek przełożony Salezjańskiej Prowincji Krakowskiej ks. Inspektor Marcin Kaznowski przyjmie nowych ministrantów i lektorów do naszej Służby Liturgicznej. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna. W pierwszy piątek do południa udamy się do osób starszych i chorych, a po południu od godz. 1630 do 1800 będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 1730 odmówimy różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszła niedzielę, po Mszach Św. o godz. 630 i 900.
  5. Kandydaci do bierzmowania będą mieli swoją kolejną sesję formacyjną we wtorek 30.11. Rozpoczęcie Roratami o godz. 1800, a następnie spotkanie w salce na plebanii.
  6. Za śp. Antoniego Kapkę zostaną odprawione Msze Św. gregoriańskie: w grudniu i w styczniu w Wieliczce oraz w maju w Krakowie.
  7. W przyszłą niedzielę 5.12 mieszkańcy i strażacy z Zagórza będą zbierać przed kościołem datki do puszek na pomoc dla poszkodowanego mieszkańca ich wioski, który w wyniku pożaru stracił dom mieszkalny i wszystko co posiadał.
  8. Zespół kolędowy LKS Czarni zaprasza swoich członków oraz panów w wieku 16 lat i starszych, którzy chcieliby dołączyć do nich dołączyć, na próbę śpiewu w niedzielę 5.12 o godz.1600 do Domu Kultury w Staniątkach..
  9. Radna Rady Miejskiej i Sołtys Staniątek przypominają, że wszystkie uwagi dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Staniątki należy zgłaszać do piątku 3.12 r w Urzędzie Miasta i Gminy Niepołomice.
  10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Wojciech Batko. Polecajmy Zmarłego Bożemu Miłosierdziu.

Podziel się tym wpisem: