Wyniki wyszukiwania dla:

Pielgrzymka do Libanu

ELIGE – ANNAYA – BYBLOS – JRABATA –- KFIFANE – BATROUN –ZAHLE – BAALBEK – KSARA – BEKAA KAFRA – LAS CEDRÓW – DOLINA KADISHA– GHAZIR – HARISSA – JEITA– MAGHDOUCHE – TYR – SYDON – BEJRUT

 

| TERMIN: 14.04 – 21.04.2023

| CENA: 2890 PLN/os. + 680 USD/os. (dla grupy 25 osób)

 

| PROGRAM:

Dzień 1: WYLOT DO BEJRUTU

Spotykamy się na lotnisku na dwie godziny przed planowanym odlotem. Odprawa biletowo-bagażowa. Odlot do Frankfurtu o godz. 06.00. Lądowanie we Frankfurcie o 07:35. Wylot z Niemiec o godz. 10:40. Lądowanie w Bejrucie   o godz. 15:35. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: ELIGE – ANNAYA – BYBLOS

Rano, po śniadaniu udamy się do sanktuarium Matki Bożej z Elige, znana jako Matka Boża Maronicka. Kościół ten postał w miejscu świątyni pogańskiej według tradycji już w czasach apostolskich. Następnie udamy się do Annaya, gdzie zwiedzimy tam klasztor, gdzie św. Charbel spędził swoje życie oraz pustelnię, gdzie przebywał do śmierci. Opowiemy o najbardziej spektakularnych cudach, które są zarejestrowane w księgach klasztornych. Do dzisiaj udokumentowanych jest ponad 24 tys. cudów, które dokonały się za wstawiennictwem Świętego. Na zakończenie dnia udamy się do Byblos, najwspanialszy niegdyś port fenicki eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. W mieście znajdują się zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: mury obronne, stare miasto, Kościół św. Jana, zamek krzyżowców, fenicka świątynia, teatr rzymski.  Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: JRABATA – KFIFANE – BATROUN

Śniadanie. Tego dnia będziemy poznawać także innych świętych, którzy żyli w Libanie. Szczególną osobą jest zakonnica św. Rafka, której sanktuarium znajduje się w miejscowości Jrabta. Św. Rafka za życia doznawała wielkich cierpień. Doświadczona była ślepotą, bolesną amputacją oczu, silnymi bólami, a także paraliżem. Dlatego też jest patronką osób przewlekle chorych i chorych na raka, którym wyprasza skutecznie łaski uzdrowienia. Poznamy także osobę św. Nimatullaha al-Hardiniego, który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela i mnicha bł. Stefana Nehmé, którego ciało nie ulega zepsuciu, znajdują się one w miejscowości Kfifane. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4: ZAHLE – BAALBEK – KSARA

Rano, po śniadaniu przejazd do sanktuarium Matki Bożej z Zahleh. Miasto poezji i wina, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się na zwiedzanie Baalbek, gdzie znajduje się kamień kobiety ciężarnej (największy kamień na świecie) świątynia Wenus, świątynia Jowisza, ruiny rzymskie. Na zakończenia dnia udamy się do Jaskini Ksara. Czas na degustację win i zakupy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5: BEKAA KAFRA – LAS CEDRÓW – DOLINA KADISHA – QOZHAYA

Rano, po śniadaniu wyjazd do miejsc związanych z postacią św. Charbela. Zobaczymy Bekaa Kafra, miejsce urodzenia Świętego. Jest to także najwyżej położona zamieszkała miejscowość na Bliskim Wschodzie na wysokości 2000 m

n.p.m. Pamiątką po Świętym jest tutaj skromny domek zamieniony w kaplicę oraz źródełko. Następnie udamy się do Lasu Bożych Cedrów, opisanych w Starym Testamencie, poszukiwanych niegdyś do budowy wielkich budowli sakralnych. Spacer  po  rezerwacie  drzew  cedrowych.  Na  zakończenia  dnia  nawiedzimy  Klasztor  św.  Antoniego  w Qozhaya na terenie tzw. Doliny Świętych, gdzie w surowych warunkach mieszkali pustelnicy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: GHAZIR – JEITA – HARISSA

Rano, po śniadaniu przejazd do Ghazir, gdzie znajduje się klasztoru Św. Antoniego. W nim przez 45 dni przebywał podczas swojej podróży na Bliski Wschód wybitny twórca okresu romantyzmu – Juliusz Słowacki. Następnie udamy się do Harissa, bardzo ważnego ośrodku pielgrzymkowego chrześcijan libańskich oraz miejsce rozwiniętego kultu maryjnego, Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu. Na zakończenie dnia weźmiemy udział wycieczce do Jeita Grotto, najdłuższa jaskinia na Bliskim Wschodzie, znajdująca się około 18 km na północ od Bejrutu. Składa się z dwóch oddzielnych, ale połączonych ze  sobą wapiennych jaskiń i szczyci się długością 9,5 km. Jeita Grotto  jest  jednym          z najbardziej niesamowitych aglomeracji stalaktytów i stalagmitów, uważaną za dumę Libanu. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: MAGHDOUCHE – TYR – SYDON

Rano po śniadaniu przejazd do Maghdoushe Nawiedzimy tam Sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, które wybudowane zostało na miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja oczekiwała na powrót Jezusa z Sydonu. Następnie udamy się do znanych w starożytności miast fenickich: Sydonu i Tyru. Z Ewangelii dowiadujemy się, że także tutaj nauczał i dokonywał cudów Pan Jezus. To tutaj powstały jedne z pierwszych wspólnot chrześcijańskich, przebywał tu również św. Paweł. Zobaczymy Zamek Morza wzniesiony w XIII wieku, stare miasto, fabrykę i targ mydła z XV wieku. Z  Pisma  Świętego  dowiadujemy  się,  że  z  tutejszych  portów  wypływały  cedry  do  budowy  Świątyni w    Jerozolimie.   Zwiedzamy    pozostałości   starożytnych   miast   i   poznamy   niezwykłe    historie   miejscowości     i mieszkańców, którzy mieli okazje doświadczyć cudów proroka  Eliasza i Jezusa. Powrót  do hotelu, obiadokolacja       i nocleg.

Dzień 8: BEJRUT – WYLOT Z LIBANU

Rano, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie udamy się na zwiedzanie stolicy Libanu, Bejrutu. Panoramiczny przejazd przez miasto, zobaczymy port, który uległ zniszczeniu podczas wybuchu w 2020 r. Następnie Spacer po odnowionym Starym Mieście, zobaczymy z zewnątrz: meczet Mohammad al Amin oraz katedrę maronicką. Następnie zobaczymy Corniche tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu, z którego można zobaczyć symbol miasta z błękitnych wód Morza Śródziemnego wyrastają „Gołębie Skały”. Przejazd na lotnisko. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot z Bejrutu o godz.16:50. Przesiadka we Frankfurcie. Lądowanie w Krakowie o godz. 23:45. Zakończenie pielgrzymki.

 

CENA ZAWIERA:

 • przelot na trasie: Kraków – Frankfurt – Bejrut – Frankfurt – Kraków, bagaż rejestrowany, bagaż podręczny, opłaty lotniskowe i paliwowe, odprawa na lotnisku
 • transfery autokarem na trasie pielgrzymki
 • 7 noclegów w hotelu 4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
 • wyżywienie 2 x dziennie: śniadania i obiadokolacje wg programu
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL (60 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami
 • opiekę doświadczonego pilota i przewodnika miejscowego
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • przedstawiony program pielgrzymki
 • podatek VAT

| CENA NIE ZAWIERA:

 • obowiązkowych napiwków dla przewodników, kierowców, obsługi hotelowej, słuchawek podczas zwiedzania, (łącznie ok. 70 USD/os. – zbierane przez pilota grupy)
 • transferu autokarem z/na lotnisko w Polsce
 • napojów do obiadokolacji
 • ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 (400 EUR/os. – płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)
 • wydatków własnych
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie ok 300 EUR)
 • świadczeń niewymienionych w ofercie

 

| WAŻNE INFORMACJE:

 1. wymagany jest paszport, ważny 6 miesięcy od powrotu do kraju, bez pieczątek i innych znaków potwierdzających pobyt w Izraelu (dotyczy również pieczątek jordańskich i egipskich drogowych przejść granicznych z Izraelem).
 2. Orlando Travel nie ponosi odpowiedzialności za zamiany przepisów covidowych. Aktualne przepisy dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/liban.
 3. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
 4. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze, w tym zmiany godzin przelotu.
 5. Cena skalkulowana jest dla grupy 25
 6. Gwarantujemy rezerwację Mszy św. na trasie

Podziel się tym wpisem: