Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła
16.09.2018

 1. Dziś ze względu na odpust nie ma Mszy św. na cmentarzu ani wieczornych nieszporów. Natomiast na godz. 1630 serdecznie zapraszamy wszystkich do parku na koncert scholii wspólnoty młodych „Chrystus w solnym mieście”.
 2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek 18.09 święto św. Stanisława Kostki zakonnika, patrona Polski; w czwartek 20.09 wspomnienie świętych Męczenników Koreańskich; w piątek 21.09 święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w sobotę 22.09 wspomnienie bł. Józefa Calasanza, prezbitera, salezjanina i Towarzyszy, męczenników.
 3. Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim, którzy w sobotę podjęli się trudu wysprzątania terenu wokół kościoła. Szczególnie dziękujemy panom, którzy wykosili trawę w parku oraz druhom z OSP Staniątki. Bardzo dziękujemy również za dar serca w postaci ofiarowania farby oraz wymalowania salki oratoryjnej. Bóg zapłać!
 4. Wszystkich zainteresowanych wspólnym uczeniem się języka migowego zapraszamy na spotkanie na plebanii w czwartek 20.09 o godz. 1900.
 5. Serdecznie zapraszamy do zaangażowania się w działalność naszych grup parafialnych:
  -Oaza Dzieci Bożych – w soboty o godz. 1000 u SS. Służebniczek
  -Scholka – w niedziele godz. 1000 na plebanii.
  -Młodzież – w piątki o 1845.
  -SALOS – tenis stołowy i piłka siatkowa – informacje na plakatach.
 6. W poniedziałek 17.09 na plebanii będą mieli swoje spotkania:
  -O godz. 1730 wyjeżdżający do Szczyrku na 10. rocznicę koronacji obrazu MB Królowej Polski.
  -O godz. 1800 zelatorzy Róż Różańcowych.
 7. Rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie do kościoła w środę 19.09 o godz. 1845.
 8. Wszystkich, którzy chcą odnowić swoją relację z realnie działającym Bogiem i spojrzeć razem z Nim na swoje życie zapraszamy na kurs Nowe Życie w ostatni weekend września do Sióstr Służebniczek w Staniątkach. Opiekę nad kursem będzie sprawował Dziekan Stanisław Mika. Szczegóły na plakatach.Podpis