Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela Zwykła
19.11. 2017

 1.    W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek 20.11 wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; we wtorek 21.11 wspomnienie Ofiarowania NMP; w środę 22.11 wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. W tym dniu w sposób szczególny w naszych modlitwach będziemy pamiętać o p. Wiesławie oraz naszej scholii i diakonii muzycznej; w piątek 24.11 wspomnienie św. męczenników wietnamskich. Tego dnia przypada również miesięczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, z tej okazji na mszach św. udzielimy błogosławieństwa przez Jej wstawiennictwo.

2.    W związku z przypadającym w piątek, 25.11 wspomnieniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, patronki pracowników transportu szynowego, w przyszłą niedzielę o godz. 900 zostanie odprawiona msza święta za zmarłych i żyjących kolejarzy. Również na tej mszy św. 9-ciu  spośród naszych ministrantów otrzyma posługę lektora w naszej wspólnocie parafialnej.

3. W przyszłą niedzielę 26.11 Rada Duszpasterska przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz naszego Ośrodka Duszpasterskiego. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone przede wszystkim na wykonanie centralnego ogrzewania w budynku plebanii.

4.    W tym tygodniu na plebanii odbędą się spotkania młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania: we wtorek 21.11 o godz. 1600 klasa III, a w środę 22.11 o godz. 1630 klasa II.

5.    Serdecznie zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 1730.

6. W piątek o godz.1830 zapraszamy wszystkich do naszego kościoła na nabożeństwo uwielbieniowe.

7.    Przypominamy o możliwości podjęcia adoracji nocnej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Łagiewnikach w poniedziałek 27.11. Chętni proszeni są o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii w jakich godzinach chcą podjąć takie modlitewne czuwanie. Szczegóły są podane w gablocie.

8.    Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn z  naszej parafii na prawdziwie męskie rekolekcje w dniach 1-3.12 do Lubaszowej. Będziemy poruszać tematy takie jak: męskość, ojcostwo, rodzina, relacje z Bogiem. Rekolekcje poprowadzi Marcin Lewandowski, a opiekę duchową będzie sprawował ks. Ireneusz Macioł. Szczegóły dotyczące zapisów znajdują się na plakacie w gablocie.

9. W zeszłą niedzielę na pomoc dla biednych zebraliśmy kwotę 3641,95 zł. Połowa tej sumy została przekazana do Caritas Archidiecezji Krakowskiej, a połowa posłuży na wsparcie najuboższych rodzin z naszej parafii.  Bóg zapłać za hojność wszystkim ofiarodawcom.

10. Zarząd Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi „Kropelka” w Niepołomicach organizuje akcję honorowego oddawania krwi, która odbędzie się 26.11 w godz. 1000-1500 na Zamku Królewskim.

11. W sobotę 2.12 organizowana jest XII Niepołomicka Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości i Spokoju w Rodzinach do Wiślicy. Informacje i zapisy przy ul. Bocheńskiej 26, pokój nr 18.

Podpis