Ogłoszenia duszpasterskie

 IV Niedziela Wielkanocna
22.04.2018

  1. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza przeżywamy zewnętrzną uroczystość odpustową św. Wojciecha. Serdecznie witamy ks. Michała Kaletę, proboszcza parafii M.B. Wspomożenia Wiernych i dyrektora wspólnoty salezjańskiej z Lublina, który głosi kazania odpustowe i będzie przewodniczył uroczystej mszy św. o godz. 1130. Na zakończenie mszy św. odpustowej odbędzie się procesja. Z racji odpustu dziś nie będzie mszy św. o godz. 1300 na cmentarzu, ani nieszporów. O godz. 1900 odbędzie się spotkanie na plebanii z p. Grzybowskim wszystkich wyjeżdżających do Grecji.
  2. Jutro 23.04 obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski oraz Staniąteckiego Opactwa, kościoła i Ośrodka Duszpasterskiego. Uroczysta msza św. o godz. 1800.
  3. We wtorek 24.04 obchodzimy miesięczne wspomnienie M.B. Wspomożenia Wiernych. W tym dniu o godz. 1630 w kościele swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania
  4. W środę 25.04 obchodzimy święto św. Marka, ewangelisty. Jest to jednocześnie dzień imienin ks. Marka Dąbka. Czcigodnemu Solenizantowi życzymy zdrowia, obfitych łask Bożych oraz szczególnej opieki Patrona św. Marka. Ksiądz Solenizant odprawi swoją mszę św. imieninową w niedzielę 29.04 o godz. 1100.
  5. W sobotę 28.04 o godz. 1000 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie salezjanin ks. kard Angelo Amato dokona aktu beatyfikacji Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Zachęcamy do udziału w uroczystościach na Łagiewnikach lub korzystając z transmisji w TVP1. Informatory i zaproszenia są dostępne przy wyjściu z kościoła.
  6. Od tego tygodnia w każdą środę po mszy św. wieczornej w kościele będą odtwarzane krótkie filmy wprowadzające do czytania, zrozumienia i rozważania treści Ewangelii najbliższej niedzieli. Bardzo dziękujemy ofiarodawcy kompletu płyt na cały rok i zapraszamy do oglądania.
  7. W zeszłą niedzielę wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa zebrali kwotę 5 640,29 zł i 10 €. Dziękujemy za hojność wszystkim ofiarodawcom.
  8. Sołtys oraz Rada Sołecka  zapraszają  mieszkańców Staniątek  na  zebranie wiejskie z udziałem Burmistrzem Miasta i Gminy  Niepołomice w sobotę 28.04. o godz.1400 do sali Domu Kultury.

Podpis