Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła
17.09. 2017

1.    Dzisiaj na Mszy świętej o godzinie 11.30 obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Bolesnej Staniąteckiej. Ze względu na odpust nie ma dzisiaj Mszy świętej na cmentarzu ani wieczornych nieszporów. Natomiast z na godz. 1900 zapraszamy do parku na koncert twórców hymnu ŚDM zespołu NiemaGOtu.

2.    W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek 18.09 święto św. Stanisława Kostki zakonnika, patrona Polski; w środę 20.09 wspomnienie świętych Męczenników Koreańskich; w czwartek 21.09 święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w piątek 22.09 wspomnienie bł. Józefa Calasanza, prezbitera, salezjanina i Towarzyszy, męczenników; w sobotę 23.09 wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny, zakonnika.

3.    Jutro na plebanii swoje spotkania będą mieli : o godz. 1800 zelatorzy Róż Różańcowych, a o  godz. 1900 rodzice dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii św.

4.    W piątek o godz.1830 zapraszamy wszystkich do naszego kościoła na nabożeństwo uwielbieniowe.

5. W zeszłą niedzielę Rada Duszpasterska na rzecz naszego Ośrodka Duszpasterskiego zebrała kwotę 23 250 zł. Bóg zapłać za hojność wszystkim ofiarodawcom.

6.   Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim, którzy w sobotę podjęli się trudu wysprzątania terenu wokół kościoła. Szczególnie dziękujemy druhom z OSP Staniątkach. Bóg zapłać!

7.    Przychodnia zdrowia w Staniątkach zapraszana bezpłatne profilaktyczne badania słuchu w czwartek 21.09 w godzinach od 900 do 1400

.8.    Z radością informujemy, że p. Hubert Niewiadomski, który posługuje w naszym kościele grając na organach został mianowany dyrektorem Departamentu Innowacji w Ministerstwie Rozwoju. Serdecznie gratulujemy.

9.    W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Celina Ciastoń i śp. Wiesław Fitowski. Za śp. Celinę Ciastoń mieszkańcy ulic: Kolejowej, Nowej i św. Wojciecha zamówili 13 mszy św. Polecajmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

Podpis