Wiosenny Turniej Żubra


???????????????????????????????28 marca 2015 r. na Hali Sportowej w Niepołomicach już po raz 15-ty został przeprowadzony turniej żubra w piłce siatkowej dziewcząt (tym razem edycja wiosenna), którego organizatorem był SL SALOS Staniątki. Wzięło w nim udział 5 drużyn: SL SALOS Piast Kraków, TS Wisła Kraków A, TS Wisła Kraków B, MKS MOS Wieliczka, SL SALOS Staniątki.

Turniej rozpoczął się przywitaniem drużyn przez ks. Prezesa SL SALOS Staniątki Ireneusza Macioła. Następnie kapitan zespołu gospodarzy odczytała modlitwę sportowca, po której
ks. Prezes udzielił Wszystkim Błogosławieństwa na czas trwania turnieju. Po krótkim rozpoczęciu przyszedł czas na pierwsze mecze. Mecze zostały rozegrane systemem 'każdy
z każdym' do dwóch wygranych setów (do 25 pkt.). W sumie przeprowadzono 10 spotkań, które były rozgrywane na dwóch boiskach jednocześnie. Nie obyło się bez tie-breaków. Emocji nie brakowało.

Wyniki przedstawiały się następująco:

 

  1. TS WISŁA KRAKÓW A
  2. MKS MOS WIELICZKA
  3. TS WISŁA KRAKÓW B
  4. SL SALOS PIAST KRAKÓW
  5. SL SALOS STANIĄTKI

 

Turniej zakończył się wręczeniem pamiątkowych medali, pucharów, dyplomów. Rozdano również nagrody indywidualne dla najlepszej atakującej, rozgrywającej, zagrywającej, przyjmującej oraz MVP:

 

MVP turnieju: Małgorzata Pieczko (MKS MOS WIELICZKA)
Najlepsza rozgrywająca: Daria Wąsik (TS WISŁA KRAKÓW A)
Najlepsza atakująca: Gabriela Banaś (TS WISŁA KRAKÓW B)
Najlepsza zagrywająca: Kamila Małota (MKS MOS WIELICZKA)
Najlepsza przyjmująca: Katarzyna Kosidło (MKS MOS WIELICZKA)

 

Wręczono także nagrodę dla najbardziej żywiołowego trenera. Tym razem nie otrzymała jej jedna osoba, ale grupa wyjątkowych ludzi. Dzięki Nim atmosfera na turnieju była niesamowita. Pomimo, że wspierali okrzykami, śpiewem swoją drużynę, to ubogacili tym jakże miłym akcentem całe nasze sportowe wydarzenie. Laureatami tej nagrody zostali KIBICE (ojcowie) siatkarek z Wieliczki. Dziękujemy Im z całego serca za tą pozytywną energię, której nam dostarczyli.

uczestnicy medaleSerdeczne podziękowania należą się tym Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeprowadzenia turnieju. Dziękujemy za wsparcie Ośrodkowi Duszpasterskiemu w Staniątkach oraz MSiT.

 

Dziękujemy ks. Ireneuszowi Maciołowi za wsparcie i obecność podczas turnieju.

SZCZEGÓLNE podziękowania należą się 25-osobowej grupie młodzieży, która po raz kolejny zaangażowała się w przygotowanie i przeprowadzenie tego przedsięwzięcia. To właśnie dzięki ich pomocy i poświęceniu, możemy mówić o sukcesie organizacyjnym.

Dziękujemy Tym Wszystkim, którzy upiekli przepyszne ciasta – cieszące się ogromnym zainteresowaniem w kąciku gastronomicznym, co potwierdzało niezwykle szybkie tempo ich znikania 🙂 🙂

 

DZIĘKUJEMY.!

 

… i do zobaczenia na jesiennym turnieju żubra 🙂