Wiosenny Turniej Żubra


WTR (2)9 kwietnia na Hali Sportowej w Niepołomicach już po raz 17-ty został przeprowadzony turniej żubra w piłce siatkowej dziewcząt (tym razem edycja wiosenna, kat. B), którego organizatorem był SL SALOS Staniątki. Wzięło w nim udział 8 drużyn: SL Salos Piast Kraków, KRS Ekstrim Gorlice, MKS MOS Wieliczka, STS Sandecja Nowy Sącz, TS Wisła Kraków, LUKS Sukces Komprachcice, KS Bronowianka Kraków, SL SALOS Staniątki.

Turniej ten należał do wyjątkowych, z racji jubileuszu naszego Stowarzyszenia – 15 lecie istnienia SL SALOS Staniątki.

Turniej rozpoczął się o 9:00 wysłuchaniem Hymnu Salosu oraz powitaniem drużyn przez Prezesa SL SALOS Staniątki – ks. Ireneusza Macioła. Modlitwę sportowca odczytała kapitan drużyny SL SALOS Staniątki – Joanna Gniadek. Mecze rozgrywano na dwóch boiskach równocześnie.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”.  Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy zapewniały sobie awans do półfinałów. 

W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny Wisły Kraków i Sandecji Nowy Sącz, a w drugim drużyna Ekstrim Gorlice i Salos Staniątki. Ostatecznie w finale zagrały zawodniczki z Gorlic i Krakowa. Finał należał do bardzo zaciętych, o zwycięstwie zadecydował tie-break, który dał zwycięstwo drużynie Ekstrim Gorlice.  Mecz o 3 miejsce zakończył się wygraną drużyny z Nowego Sącza.

Wyniki przedstawiały się następująco:

  1. KRS EKSTRIM GORLICE
  2. TS WISŁA KRAKÓW
  3. STS SANDECJA NOWY SĄCZ
  4. SL SALOS STANIĄTKI
  5. MKS MOS WIELICZKA
  6. SL SALOS PIAST KRAKÓW
  7. LUKS SUKCES KOMPRACHCICE
  8. KS BRONOWIANKA KRAKÓW

Turniej zakończył się wręczeniem pamiątkowych medali, pucharów, dyplomów. Rozdano również nagrody indywidualne dla najlepszej przyjmującej, atakującej, rozgrywającej, zagrywającej, libero oraz MVP.

MVP TURNIEJU: Kamila Gucwa (KRS Ekstrim Gorlice)
NAJLEPSZA ROZGRYWAJĄCA: Natalia Trzepałka (TS Wisła Kraków)
NAJLEPSZA ATAKUJĄCA: Martyna Michalik (STS Sandecja Nowy Sącz)
NAJLEPSZA ZAGRYWAJĄCA: Basia Wojtas (SL SALOS Piast Kraków)
NAJLEPSZA PRZYJMUJĄCA: Wiktoria Grochot (SL SALOS Staniątki)
NAJLEPSZA LIBERO: Martyna Sawa (KRS Ekstrim Gorlice)

Trenerem turnieju został wybrany Pan Rafał Liana (KRS Ekstrim Gorlice). Gratulujemy!!!

Serdeczne podziękowania należą się tym Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeprowadzenia turnieju. Turniej został zorganizowany przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.