VI Sportowy Dzień Dziecka


SDDziecka (50)25 maja – po raz szósty już – został zorganizowany w naszej parafii Sportowy Dzień Dziecka. Przygotowania trwały już od kilku tygodni, przeprowadzane były spotkania z młodzieżą, sprawdzające postępy w pracach. W przygotowanie akcji zaangażowała się grupa młodzieży czynnie działająca przy Ośrodku Duszpasterskim w Staniątkach.

Sportowy Dzień Dziecka otworzył Zespół Sygnalistów Myśliwskich. Następnie schola poprowadziła modlitwę, po której ks. Jan Hańderek przywitał wszystkich zebranych w parku, zwłaszcza dzieci. Podczas tej imprezy dzieci mogły wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych (tenis stołowy, piłkarzyki, strzelanie z wiatrówki, turniej FIFA) oraz dziesięcioboju.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się jak zwykle Tombola oraz loteria, w których można było wygrać wiele ciekawych nagród. Główną nagrodą w loterii był rower, który został ufundowany przez ks. Proboszcza Janusza Goraja oraz Krąg Rodzin. Na dzieci czekały też inne atrakcje – dmuchany zamek, Straż Pożarna czy kącik plastyczny. Stałym już punktem imprez salezjańskich są tańce integracyjne – również podczas tej imprezy nie mogło ich zabraknąć. Podczas imprezy swój koncert miał także Zespół Sygnalistów Myśliwskich, dziękujemy Im za przyjęcie zaproszenia i uświetnienie imprezy.!

Można było również skosztować kiełbaskę z grilla, a także zaopatrzyć się m.in. w ciasto, gofry, kawę. Rozstrzygnięto także konkurs na zebranie jak największej liczby nakrętek, zwyciężyła Ewa Guzy, wygrywając piłkę do siatkówki.

Impreza zakończyła się rozdaniem pamiątkowych dyplomów, medali oraz losowaniem nagród w loterii. Na koniec Błogosławieństwa wszystkim zebranym w parku udzielił Proboszcz ks. Janusz Goraj.

Dziękujemy Wszystkim –zwłaszcza młodzieży,  którzy w jakikolwiek sposób byli zaangażowani w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy!!!

/tekst: Sylwia/