V Sportowy Dzień Dziecka


16 czerwca – po raz piąty już – został zorganizowany w naszej parafii Sportowy Dzień Dziecka. Przygotowania trwały już od kilku tygodni, przeprowadzane były spotkania z młodzieżą, sprawdzające postępy w pracach. W przygotowanie akcji zaangażowała się grupa młodzieży czynnie działająca przy Ośrodku Duszpasterskim w Staniątkach.

DZD113a

Sportowy Dzień Dziecka rozpoczął się o godzinie 13-ej  modlitwą, którą przygotowała Schola, następnie ks. Jan Hańderek przywitał wszystkich zebranych w parku, zwłaszcza dzieci.
Podczas tej imprezy dzieci mogły wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych (tenis stołowy, piłkarzyki, bieg w workach) oraz dziesięcioboju.  Podczas Dnia Dziecka został przeprowadzony turniej mini siatkówki – najmłodszych zawodniczek SL SALOS Staniątki  (kat. „2”). Wyniki przedstawiały się następująco:
1. Kasia Wandas i Zuzia Świder
2. Paulina Zajadlik i Gabrysia Talaga
3. Asia Gniadek i Magda Porębska .
Dużym zainteresowaniem cieszyła się jak zwykle Tombola oraz loteria, w których można było wygrać wiele ciekawych nagród. Na dzieci czekała jeszcze jedna atrakcja – Straż Pożarna. W trakcie trwania imprezy działał także kącik plastyczny, oczywiście stałym punktem imprez salezjańskich są tańce integracyjne – również podczas tej imprezy nie mogło ich zabraknąć.

Wielką radość sprawiły nam przedszkolaki z Przedszkola Sióstr Służebniczek w Staniątkach. Zaprezentowały nam przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”. Odpowiednia dekoracja, wspaniałe stroje i piękna gra małych aktorów zachwyciła wszystkich zebranych w parku, czego dowodem były niekończące się oklaski
Można było skosztować pysznych smakołyków z grilla, a także zaopatrzyć się m.in. w ciasto, gofry, kawę .
Impreza zakończyła się rozdaniem pamiątkowych dyplomów, medali oraz losowaniem nagród w loterii.  Na koniec Błogosławieństwa wszystkim zebranym w parku udzielił Proboszcz  ks. Janusz Goraj.
Dziękujemy Wszystkim –zwłaszcza młodzieży, którzy w jakikolwiek sposób byli zaangażowani w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy!!!