Turniej Żubra w piłce siatkowej po raz 11-ty


Turniej_4

13 kwietnia na Hali Sportowej w Kłaju już po raz 11-ty został przeprowadzony turniej żubra w piłce siatkowej dziewcząt (tym razem edycja wiosenna, kat. A), którego organizatorem był SL SALOS Staniątki. Wzięło w nim udział 8 drużyn: SL Salos Kraków RP, SL Salos Piast Kraków, SL Salos Kalina Lublin, UKS Iskry Grybów, KRS Ekstrim Gorlice, MKS MOS Wieliczka I, MKS MOS Wieliczka II, SL SALOS Staniątki.
Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”.  Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy zapewniały sobie awans do półfinałów.
W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny z Lublina i Grybowa, a w drugim drużyna Wieliczki I i Salosu Staniątki. Po bardzo zaciętych pojedynkach w finale zagrały MKS MOS Wieliczka I i UKS Iskry Grybów. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Grybowa 2:1. Mecz o 3 miejsce zapewnił nam wiele emocji. Niestety po wygranym pierwszym secie siatkarki ze Staniątek nie utrzymały tej przewagi do końca, ostatecznie to Salos Lublin zdobył brązowy medal – wygrywając 2:1.

Wyniki przedstawiały się następująco:

1. UKS ISKRY GRYBÓW
2. MKS MOS WIELICZKA I
3. SL SALOS KALINA LUBLIN
4. SL SALOS STANIĄTKI
5. SL SALOS PIAST KRAKÓW
6. SL SALOS KRAKÓW RP
7. KRS EKSTRIM GORLICE
8. MKS MOS WIELICZKA II

Turniej zakończył się wręczeniem pamiątkowych medali, pucharów, dyplomów. Rozdano również nagrody indywidualne dla najlepszej przyjmującej, atakującej, rozgrywającej, zagrywającej, libero oraz MVP. Wśród nich nie zabrakło naszych zawodniczek: najlepszą libero została Angelika Kapusta, a najlepszą atakującą Sylwia Kukiełka. Trenerem turnieju został wybrany Pan Czesław Gębala (SL SALOS Kalina Lublin). Gratulujemy!!!

Serdeczne podziękowania należą się tym Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeprowadzenia turnieju. Dziękujemy za wsparcie Ośrodkowi Duszpasterskiemu w Staniątkach oraz Panu Burmistrzowi MiG Niepołomice.

Dziękujemy ks. Janowi Hańderkowi za wsparcie, dobre słowo i obecność podczas turnieju. Szczególne podziękowania należą się 26-osobowej grupie młodzieży, która po raz kolejny zaangażowała się w przygotowanie i przeprowadzenie tego przedsięwzięcia. Oby tak dalej.!

tekst: Sylwia W.