Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

CHR142

W dniach 27 kwietnia – 2 maja 2013 r. odbyły się XXIV Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Chorwacji. Udział w nich wzięła młodzież z 13 krajów, w tym także z Polski. Rywalizowała ona w nast. dyscyplinach: piłce siatkowej, koszykówce, piłce nożnej, futsalu, tenisie stołowym oraz w biegach.

Nasze zawodniczki rozegrały 4 mecze grupowe, nie tracąc przy tym żadnego seta:

SALOS Staniątki – ESSEN Niemcy 2:0 (25:14, 25:11)SALOS Staniątki – Lisboa II Portugalia 2:0 (25:12, 25:13) SALOS Staniątki – Knezija III Chorwacja 2:0 (25:6, 25:6) SALOS Staniątki – Knezija I Chorwacja 2:0 (25:6, 25:8)

Z kompletem punktów awansowały do półfinału, gdzie zmierzyły się z drużyną Lisboa I z Portugalii. Również i w tym przypadku nie dały szans swoim przeciwniczkom, pewnie wygrywając 2:0 (25:15, 25:15). Wielka radość, wielkie emocje i odliczanie godzin do finału. W meczu finałowym przyszło się nam zmierzyć z drużyną Ferrara z Włoch. Pierwszy set należał do naszych siatkarek, bardzo dobra zagrywka, przyjęcie doprowadziły do wygranej 25:15. W drugim secie rozegrał się dramat, błędy w przyjęciu, nieskończone akcje i w ostateczności przegrana 18:25. Tie – break, ogromna mobilizacja i walka o każdą piłkę. W końcówce zacięta rywalizacja, ze stanu 14:13 dla naszych zawodniczek, Włoszki doprowadziły do remisu, następnie 2 piękne akcje staniąteckiego zespołu i zwycięstwo 17:15. Wybuch radości na boisku oraz na trybunach, gdzie była spora grupa z Polski. SALOS Staniątki Mistrzem Świata.!!! Nieopisane emocje!

Dziękujemy tym Wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki w Polsce, a także TYM, którzy wspierali nas w Chorwacji – zwłaszcza podczas finału. Cały czas było słychać ‘Polska biało – czerwoni’  Szczególne podziękowania dla ks. Jana Hańderka – pierwszego i najwierniejszego Kibica.

Klasyfikacja – piłka siatkowa dziewcząt (kategoria B)
1. Staniatki (POLSKA) 2. Ferrara (ITALIA) 3. Lisboa II (PORTUGALIA) 4. Lisboa I (PORTUGALIA) 5. Essen (GERMANY) 6. Knežija II (CROATIA) 7. Dobieszczyzna (POLSKA) 8. Knežija III (CROATIA) 9. Haacht (BELGIA) 10. Knežija I (CROATIA)