Specjalny dekret Metropolity Krakowskiego


W nawiązaniu do wskazań Metropolity Krakowskiego Abpa Marka Jędraszewskiego informujemy, że:

Spowiedzi w tym tygodniu nie będzie (również w I piątek). Pierwsze piątki będzie można kontynuować po ustaniu pandemii. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać w Wielkim Tygodniu. O sposobie sprawowania tego sakramentu poinformujemy w przyszłą niedzielę.

⇒ Na Msze Św. zapraszamy tylko osoby zamawiające intencje. Pozostałych prosimy o korzystanie z udzielonej dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Św. oraz przyjmowania Komunii Duchowej. Msze Św. o godz. 900 i 1100 będą transmitowane w Internecie na naszym profilu Facebook-owym.

⇒ Uroczystości I Komunii Świętej i Bierzmowania zostają w obecnych terminach odwołane. Bierzmowanie odbędzie się za rok (dwa roczniki), I Komunia Święta po uzgodnieniu daty z rodzicami. Najbardziej prawdopodobne to 21.06 lub 4.10.

Prosimy o regularne sprawdzanie strony Ośrodka Duszpasterskiego staniatki.pl, profilu na Facebook-u oraz informacji wywieszanych gablocie przed kościołem. W tych miejscach są dostępne m.in.: Dekret Penitencjarii Apostolskiej odnośnie przyznania specjalnych odpustów dla wiernych w obecnej sytuacji pandemii, specjalna informacja Wojewody dla seniorów, najnowszy dekret i wskazania Metropolity Krakowskiego w sprawie sakramentu pokuty i pojednania oraz Komunii Św. w czasie stanu pandemii, Komunikat w sprawie I Komunii Świętej i Bierzmowania.

INFORMACJE w sprawie transmisji Mszy Świętych

Niedziela, 15 marca 2020 r.

7:00 – TVP 1

9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

9:30 – Telewizja TRWAM

11.00 – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – niedziela, 22 marca 2020 r.

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r.

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouTube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www.episkopat.pl.

Ponadto, transmisje Mszy Świętych będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w Internecie.