Pielgrzymka do Chorwacji i Medjugorie

Pielgrzymka do Chorwacji i Medjugorie – 6 dni

                                                                                                                     SPLIT – MEDJUGORJE – MOSTAR – VEPRICE – MARIJA BISTRICA

Termin: 26.04 – 01.05.2020 r.

Dzień 1: Wyjazd z Polski

W godzinach wieczornych spotkanie w wyznaczonym miejscu. Pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku granicy. Nocny przejazd autokarem przez Czechy, Austrię i Słowenię do Chorwacji.

Dzień 2: Split

W godzinach przedpołudniowych przyjedziemy do Splitu – miasta o bogatej historii z najbardziej znanym Pałacem Dioklecjana objętego patronatem UNESCO i będącego jednym z najlepiej zachowanych budowli rzymskich. Zobaczymy ratusz z XV wieku oraz katedrę. Czas wolny na imponującej splickiej promenadzie. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do Bośni i Hercegowiny. Wieczorem zakwaterowanie w pensjonacie w Medjugorje, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Medjugorie

Rano śniadanie. Ten dzień spędzimy w Medjugorje, miejscu objawień Matki Bożej – Królowej Pokoju, która w 1981 r. ukazała się sześciorgu dzieciom. Nawiedzimy kościół św. Jakuba, cudowne miejsce objawień – Górę Podbrdo, Msza św. Popołudniu czas wolny na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. Udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.

Dzień 4: Mostar, Medjugorie

Po śniadaniu przejazd do Mostaru. To jedno z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny, położone w sercu Gór Dynarskich. W swoim sercu skrywa piękną starówkę z czasów Osmańskich, której głównym zabytkiem jest XVI wieczny kamienny most (UNESCO). Spacer wśród wąskich, kamiennych uliczek, minaretów oraz kolorowych straganów wypełnionych pamiątkami z czasów tureckiego panowania. Msza św. Po zakończonym zwiedzaniu powrót do Medjugorie. Popołudniu czas wolny na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. Udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.

Dzień 5: Veprice

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Vepric, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, wybudowane w rocznicę objawień Maryi, po narodowej pielgrzymce Chorwatów do Lourdes. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: Maria Bistrica

Śniadanie, po nim zwiedzanie Narodowego Sanktuarium Chorwacji w Marija Bistrica, gdzie co roku na modlitwę przybywa ponad 800.000 pielgrzymów z całego świata. Nad miejscowością góruje Kościół Najświętszej Marii Panny. Msza Św. Następnie wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych.

Cena: 1 350 zł/os.

(skalkulowana dla grupy 46 os.)

Cena zawiera:

 • Przejazd autokarem (klimatyzacja, barek – PŁATNY WE WŁASNYM ZAKRESIE, video, wc, nowoczesne rozkładane fotele);

 • 1 noclegów w hotelach 3*, 3 noclegi w pensjonacie/hotelu w Medjugorie (pokoje 2-os. z łazienkami, możliwość pokoi 3-os.);

 • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje;

 • Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), z uwzględnienie chorób przewlekłych;

 • Opieka polskojęzycznego pilota;

 • Codzienna Msza św.;

 • Podatek VAT.

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską, wjazdów do miast, słuchawek, taks turystycznych, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – ok. 40 euro/os. przy grupie 46 osób. Na koniec pielgrzymki pilot rozlicza się z organizatorem grupy;

 • napoi do obiadokolacji;

 • dodatkowego ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (3,9%);

 • wydatków własnych;

 • dopłaty do pokoju jednoosobowego;

 • świadczeń nie wymienionych w ofercie.