Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela Zwykła
18.11.2018

  1. W odpowiedzi na apel Metropolity Krakowskiego dziś po mszach św. są zbierane datki na pomoc dla ubogich.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek 19.11 wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy; we wtorek 20.11 wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; w środę 21.11 wspomnienie Ofiarowania NMP; w czwartek 22.11 wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej, w tym dniu w sposób szczególny w naszych modlitwach będziemy pamiętać o p. Wiesławie, p. Hubercie oraz naszej scholii i diakonii muzycznej; w sobotę 24.11 wspomnienie św. męczenników wietnamskich.
  3. Zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 1730.
  4. Spotkanie młodzieży klas ósmych przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w środę 21.11. o godz. 1600 na plebanii.
  5. Wszystkich członków Róż różańcowych zapraszamy na modlitwę różańcową w piątek 23.11. o godz. 1730, w czasie której w wypominkach polecać będziemy Miłosierdziu Bożemu zmarłe członkinie i zmarłych członków z poszczególnych Róż.
  6. W związku z przypadającym w niedzielę 25.11 wspomnieniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, patronki pracowników transportu szynowego msza święta o godz. 900 zostanie odprawiona za zmarłych i żyjących kolejarzy. Z tej okazji kolejarze ze Staniątek prowadzą w swojej wspólnocie zbiórkę, za którą został już zakupiony nowy mszał oraz zestaw lekcjonarzy do kaplicy na cmentarzu. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
  7. Dom Pełen Kultury zaprasza: 22.11 o godz.1800 na wieczornicę Droga do wolności, a 23.11 o godz.1800, w 75. rocznicę aresztowań w Staniątkach na Zaduszki Staniąteckie.
  8. W zeszłą niedzielę wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Staniątkach zebrali do puszek na rzecz podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Alma Spei kwotę 1 822,63 zł. Serdecznie dziękujemy za każdy gest dobrej woli.
  9. W przyszłą niedzielę, 25.11 Rada Duszpasterska przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz naszego Ośrodka Duszpasterskiego. Zebrane środki planujemy przeznaczyć przede wszystkim na wykonanie instalacji c.o. na I piętrze plebanii. Ofiary można również składać jako darowizna na konto Ośrodka Duszpasterskiego.
  10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Genowefa Szutka. Polecamy Zmarłą Bożemu Miłosierdziu.

Podpis