Ogłoszenia duszpasterskie

 VII Niedziela Zwykła
23.02.2020

 1. W dniu dzisiejszym Rada Duszpasterska przeprowadza zbiórkę ofiar na rzecz naszego Ośrodka Duszpasterskiego. Zebrane środki planujemy przeznaczyć przede wszystkim na prace przy pomieszczeniach oratorium w podziemiach, odremontowanie niektórych pomieszczeń na I piętrze plebanii oraz przeprowadzenie wszystkich koniecznych przeglądów. Ofiary można również składać jako darowizna na konto Ośrodka Duszpasterskiego.

 2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek 24.02 miesięcznie wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; we wtorek 25.02 święto św. Alojzego Versiglia, biskupa i Kaliksta Caravario, prezbitera, męczenników salezjańskich; w sobotę 29.02 miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko.

 3. W ramach przygotowania do Wielkiego Postu zapraszamy na adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu dziś w godz. od 1730 do 1800 oraz w poniedziałek i wtorek od godz. 700 do 730.

 4. 26.02 Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu oraz kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Msze święte w tym dniu będą odprawiane w naszym kościele o godz. 630, 900, 1630 i 1800. Na każdej mszy św. będzie dokonywany obrzęd posypania głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 1615 dzieci oraz po mszy św. o 1800 młodzież i dorosłych. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. W każdą niedzielę zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym o godzinie 1700. Przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godzinie 600 będą śpiewane godzinki o Męce Pańskiej.

 6. W przyszłą niedzielę 1.03 rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które zakończą się w środę 4.03. Od poniedziałku do środy w miejsce mszy św. o godz. 630 będzie msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 730 oraz druga o godz. 1800. W tych dniach kancelaria parafialna będzie nieczynna. W poniedziałek 2.03 o godz. 1900 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii, a w we wtorek Msza Św. dla starszych i chorych o godz. 1600 oraz adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 1900. Szczegółowy program Rekolekcji oraz Drogi Krzyżowej jest dostępny na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej. Rekolekcje w tym roku wygłosi u nas ks. Łukasz Krysmalski, salezjanin z naszej szkoły w Krakowie – Nowej Hucie.

 7. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. odbędzie się we wtorek 25.02 o godzinie 1830 w kościele.

 8. Rozpoczęliśmy zapisy na akcje wakacyjne dla dzieci i młodzieży. W dniach 3 do 7.08 odbędą się półkolonie w Zagórzu, a w dniach od 13 do 23.08 obóz sportowo – rekreacyjny w Istebnej. Informacje znajdują się na stronie internetowej i Facebook-u Ośrodka Duszpasterskiego. Liczba miejsc ograniczona.

 9. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu, 15.03 nasza parafia została zaproszona do udziału w Drodze Krzyżowej, Mszy Św. i Gorzkich Żalach w Kopalni Soli w Wieliczce. Liturgia rozpoczyna się o godz. 700. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Po zakończeniu liturgii będzie możliwość bezpłatnego zwiedzenia kopalni. Zwiedzający nie mający własnego transportu będą mogli skorzystać z autokaru. Koszt przejazdem autokarem wynosi 10zł, wyjazd z przed klasztoru o godz. 550. Zapisy na zwiedzanie i autokar w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.

 10. Pełniący obowiązki Burmistrza miasta i gminy Niepołomice zaprasza w niedzielę 1.03 na uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

 11. W kwietniu i maju w Krakowie zostanie odprawionych 30 Mszy Św. gregoriańskich za śp. Kazimierę Lebiest.

Podpis