Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Zwykła
17.01.2021

  1. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: we wtorek 19.01 św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, a w czwartek 21.01 św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W piątek 22.01 rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Św. Jana Bosko.
  2. Zakończyliśmy wizyty kolędowe. Wszystkim parafianom, którzy nas zaprosili bardzo serdecznie dziękujemy za gościnne przyjęcie, wspólną modlitwę, przeprowadzone rozmowy, jak i złożone przy tej okazji ofiary.
  3. W przyszłą niedzielę 24.01 w odpowiedzi na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski po Mszach Św. będzie można złożyć ofiarę na rzecz poszkodowanych i ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.
  4. Przypominamy, że w pierwszej kolejności do komunii św. podchodzą przyjmujący na rękę. Komunię św. należy przyjmować w postawie stojącej na lewą dłoń, podtrzymywaną przez prawą wyciągnięte w kierunku szafarza, a następnie stojąc przed kapłanem prawą ręką włożyć hostię do ust. Nie wolno brać konsekrowanego komunikantu prosto z ręki księdza. Prosimy też o zakrywanie ust i nosa w kościele, zachowanie dystansu społecznego i przepisów dotyczących ilości wiernych przebywających w kościele i kaplicy cmentarnej oraz dezynfekcję dłoni.