Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu
09.12.2018

  1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony już po raz dziewiętnasty Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek 13.12 wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, a w piątek 14.12 wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  3. Wszystkich serdecznie zapraszamy na Roraty, które odprawiamy w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1800. W przyszłą niedzielę 16.12 rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus.
  4. Również w przyszłą niedzielę przy kościele odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych, z którego dochód przeznaczony będzie na działalność grup dziecięcych i młodzieżowych z naszej parafii.
  5. Wszystkie chętne dzieci zapraszamy na spotkanie przygotowawcze do tegorocznej kolędy misyjnej które odbędzie się w środę 12.12. o godz. 1730. Oratorium wieczorne tego dnia będzie nieczynne!
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj budowali szopkę i zagrody dla zwierząt. Bóg zapłać! Przygotowania jeszcze nie są ukończone, dlatego zapraszamy również w przyszłą sobotę, 15.12 od godz. 1000 do pomocy przy budowie szopki i zagród.
  7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Zachodnią Ukrainę w dniach 27.04-3.05.2019r. Szczegółowe informacje są dostępne na plakacie w gablocie i na naszej stronie internetowej. Zapisy u ks. Krzysztofa.
  8. W dniu dzisiejszym Dom Kultury w Zagórzu zaprasza dzieci na mikołajkowe przedstawienie pt. Świąteczne przygody Ważniaka i spółki o godz. 1500, a Dom Pełen Kultury zaprasza na przedstawienie teatralne pt. Czerwony Kapturek o godz. 1700. Na oba przedstawienia wstęp wolny.
  9. DPS w Staniątkach zaprasza na Dzień Otwarty połączony z Kiermaszem Bożonarodzeniowym, który odbędzie się 16.12 w godz. od 900 do 1300, podczas którego można będzie obejrzeć wnętrze domu i nabyć drobne upominki świąteczne.
  10. W zakrystii u s. Barbary są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny oraz opłatki.

Podpis