Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy
16.06.2019

  1. Dzisiejszą niedzielą kończymy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W naszej parafii gościmy księdza proboszcza Jacka Ryłko z Krakowa – Pychowic, który głosi nam Słowo Boże. Po Mszach Św. można wesprzeć budowę nowego kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. W czwartek 20.06 obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 900 odprawimy Mszę Św. na stadionie LKS Czarni (wejście od ul. Wodociągowej). Procesja przejdzie ulicami: Wodociągową i Wyszyńskiego i Parkową. Ołtarze będą zlokalizowane w następujących miejscach: I na ul. Wodociągowej u państwa Gicala/Skubida, prosimy o przygotowanie rodziny dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych; II na rogu ulic: Sportowej i Wyszyńskiego u p. Batko, prosimy o przygotowanie Róże Różańcowe; III na rogu ulic: Wyszyńskiego i Klasztornej u p. Furtek, prosimy o przygotowanie młodzież z grup działających przy naszym ośrodku duszpasterskim; IV przed budynkiem DPS, prosimy o przygotowanie pracowników, mieszkańców i wszystkich korzystających z DPS-u. Prosimy Ochotniczą Straż Pożarną o zabezpieczenia trasy i niesienie baldachimu, a orkiestrę ze Staniątek o oprawę muzyczną naszej procesji. Zapraszamy Służbę Liturgiczną, poczty sztandarowe, młodzież, dzieci, osoby do niesienia feretronów, dzieci pierwszokomunijne, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami i wszystkich parafian. Prosimy też o udekorowanie domów, aby w ten sposób dać wyraz naszej wiary. Bezpośrednio po zakończeniu procesji czyli ok. godz. 1130 (zamiast o 1200) odprawimy w kościele Mszę Św. Pozostałe Msze Św. o godz. 630, 900 i 1800. Nie będzie mszy św. na cmentarzu.
  3. Wszystkich serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 1730. W oktawie Bożego Ciała będą odbywać się codziennie procesje eucharystyczne wokół naszego parku.
  4. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek 17.06 św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika, a w piątek 06 św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  5. Zarząd LKS CZARNI ze Staniątek zaprasza na festyn na stadionie przy ul. Wodociągowej w najbliższą sobotę i niedzielę. Szczegóły na plakatach i Facebooku.
  6. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Powiatu Wielickiego ogłasza nabór wniosków operacje z zakresu: rozwijanie działalności gospodarczej dla istniejących firm. Wszystkie informacje są dostępne na stronie www.lgdpowiatwielicki.eu
  7. Z okazji 40. rocznicy pierwszej wizyty Jana Pawła II do Polski na krużgankach Zamku Królewskiego w Niepołomicach można oglądać wystawę Pielgrzymki do Tej Ziemi 1979-2002.

Podpis