Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
21.04.2019

 1. Drodzy parafianie, goście i wszyscy uczęszczający do naszego kościoła. Dzieląc się radością ze Zmartwychwstania Chrystusa życzymy pełni pokoju, wesela i nadziei w codziennym życiu. Niech Paschalne Święto trwa bez końca w Waszych sercach ożywionych łaskami Boga Życia – Salezjanie ze Staniątek oraz Sołtys Staniątek.
 2. Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy, Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Po mszach św. tradycyjnie będzie można złożyć ofiarę na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.
 3. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna w środę i czwartek.
 4. We wtorek 24.04 nasza parafia została poproszona o podjęcie adoracji nocnej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Łagiewnikach. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej formie modlitwy. Szczegółowe informacje są podane w gablocie.
 5. W czwartek 25.04 swoje imieniny obchodzi ks. Marek Dąbek. Czcigodnemu Solenizantowi życzymy zdrowia, obfitych łask Bożych oraz szczególnej opieki Patrona św. Marka. Ksiądz Solenizant odprawi swoją Mszę Św. imieninową w niedzielę 28.04 o godz. 1100.
 6. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania będzie miała swoje spotkanie w kościele w piątek 26.04 o godz. 1700, a o godz. 1845 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 7. W Oktawie Wielkanocy msze św. wieczorne będą odprawiane codziennie. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego. Przede wszystkim kapłanom za posługę w konfesjonale, przygotowanie i prowadzenie ceremonii; Ochotniczej Straży Pożarnej z Zagórza i ze Staniątek za wartę przy Grobie Pańskim, niesienie baldachimu i zabezpieczenie przejścia procesji; orkiestrze, niosącym sztandary i feretrony za uświetnienie procesji rezurekcyjnej; lektorom i ministrantom za służbę w czasie ceremonii; diakoni muzycznej i p. Wiesławowi za animację muzyczną; dzieciom, młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, Kręgom Rodzin, Wspólnocie Effatha, Różom Różańcowym za przeprowadzenie adoracji; panom pełniącym funkcję apostołów i śpiewającym Pasję; młodzieży za przygotowanie Drogi Krzyżowej i animację modlitwy brewiarzowej oraz niesienie tub na procesji; p. Joannie Hytroś, p. Krystynie Samek i p. Wojciechowi Nowakowi za wykonanie Ciemnicy i Bożego Grobu; siostrze Barbarze za posługę w zakrystii. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!
 9. W związku z tym, że 23.04 jest dniem w Oktawie Wielkanocy Uroczystość św. Wojciecha została przeniesiona na poniedziałek 29.04 i w tym dniu będziemy przeżywać nasz odpust. Uroczystej Mszy Św. o godz. 1800 będzie przewodniczył i kazanie odpustowe wygłosi ks. Marcin Kaznowski – wikariusz Inspektora.
 10. Zapraszamy na XXIX Pieszą Pielgrzymkę Krakowską do Częstochowy w dniach 6 – 11.08 do salezjańskiej grupy piętnastej, która jest częścią Drugiej Wspólnoty Śródmiejskiej. Szczegółowych informacji udziela ks. Tomasz.
 11. Uczniowie Szkoły Podstawowej z Zagórza zebrali na rzecz Hospicjum św. Łazarza w ramach akcji Pola Nadziei kwotę 2240,07 zł i 0,50 €. Dziękujemy za hojność wszystkim ofiarodawcom.Podpis