Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela Zwykła
10.11.2019

  1. Dziś obchodzimy już po raz jedenasty Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z okazji przypadającego jutro Narodowego Święta Niepodległości o godz. 1900 bardzo serdecznie zapraszamy na program artystyczny przygotowany przez młodzież ze Staniątek i Zagórza oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zagórzu pod opieką p. Wiesława Hytrosia.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek 11.11 wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; we wtorek 12.11 wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; w środę 13.11 wspomnienie pierwszych męczenników Polski.
  3. Zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 1730. W piątek 15.11 odbędzie się Różaniec wypominkowy Róż Różańcowych. Zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca.
  4. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się w środę 13.11 o godz. 1845 w kościele. W tym dniu Oratorium będzie nieczynne.
  5. Do końca listopada bezpośrednio u ks. Krzysztofa można się zapisywać na przyszłoroczną pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie.
  6. Wspólnota Effatha zaprasza na rekolekcje weekendowe dla małżeństw nt. „Jedność w wychowaniu, czyli na tropach tożsamości” w dniach 14-15.12. Szczegółowe informacje na plakacie.
  7. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na kolejne DIALOGI, które odbędą się w czwartek, 14.11, o godz. 2015 w Kolegiacie Uniwersyteckiej Świętej Anny w Krakowie i będą miały temat: „Piękno seksualności. Porozmawiajmy o wielkim darze”. Pytania do Arcybiskupa można zadawać poprzez skrzynkę znajdującą się na stronie dialogi.pl
  8. W związku z Narodowym Świętem Niepodległości Pan Burmistrz zaprasza jutro do uczestnictwa w uroczystościach w Niepołomicach.
  9. W styczniu w Krakowie zostanie odprawionych 30 mszy św. gregoriańskich za śp. Stanisława Janasa.
  10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Michał Turecki. Polecamy Zmarłego Bożemu Miłosierdziu.Podpis