Letni Obóz Sportowy


W dniach 2 – 11 sierpnia 2016 r., 22-osobowa ekipa Salosu Staniątki udała się do Ustrzyk Dolnych na Obóz Sportowy. W programie był m.in. poranny rozruch, treningi, turnieje, a także wiele innych atrakcji.

 

ObozSalos (24)Oprócz wielu godzin spędzonych na hali, był także czas na plac zabaw, wyjazd nad Solinę i płynięcie statkiem. Kilkakrotnie udaliśmy się także na basen, gdzie na zjeżdżalniach miało miejsce totalne szaleństwo. Zwiedziliśmy także Ogród Biblijny oraz Park Miniatur Sakralnych w Myczkowcach. Wykorzystując piękną pogodę wyruszyliśmy na wycieczkę w góry. Celem naszej wędrówki była Tarnica – najwyższy szczyt polskich Bieszczadów. Wyczerpujące podejście zostało wynagrodzone pięknymi widokami roztaczającymi się ze szczytu.  Po zakończonej wyprawie pojechaliśmy do Polany, gdzie korzystając z gościnności księży Salezjanów zapaliliśmy grilla. Pogoda dopisywała, więc nie mogło zabraknąć kolejnej pieszej wycieczki. Tym razem na górski spacer wybraliśmy szlak z Ustrzyk Dolnych na Kamienną Lawortę.

Organizowane były także turnieje w piłkę siatkową, piłkę nożną, a także zostały przeprowadzone kalambury, podczas których śmiechu było co nie miara. W niedzielę ks. Ireneusz Macioł  odprawił Mszę św., modliliśmy się o bezpieczny przebieg wyjazdu i dziękowaliśmy za przeżyty już mile czas. W trakcie obozu mogliśmy wspólnie kibicować polskim drużynom siatkarzy i szczypiornistów w ramach trwającej olimpiady w RIO. Każdy uczestnik obozu otrzymał pamiątkową koszulkę, w której zaprezentował się na Tarnicy. Na zakończenie obozu wszyscy dostali dyplomy oraz pamiątkowe medale. Rozdano także nagrody za poszczególne turnieje, konkursy, w tym także za czystość pokoi. Podczas obozu były również dyżury na stołówce, modlitwy przy posiłkach.

Kadra: ks. Ireneusz Macioł, Karolina Wilczek, Sylwia Wilczek, Magdalena Nowak

Dziękujemy kadrze za poświęcony czas i okazane serce naszym najmłodszym pociechom.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pana Burmistrza Romana Ptaka za wsparcie obozu w postaci transportu
oraz Fundacji Lotto Milion Marzeń (Darczyńcy) za wsparcie finansowe wyjazdu.

 

Zapraszamy o galerii