Kolędnicy misyjni


Kolmis227 grudnia już po raz kolejny wyruszyli w drogę młodzi kolędnicy misyjni ze Staniątek i Zagórza. Celem tegorocznej akcji było wsparcie projektu Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego realizowanego w Sudanie Południowym. Przygotowania trwały od kilku tygodni, dokonano podziału grup i tras, młodzież bardzo chętnie wykonała prawie 800 szt. kartek z życzeniami, które zostały rozdane mieszkańcom.
Uroczyste rozesłanie kolędników miało miejsce podczas Mszy św. o godz. 9-ej, której przewodniczył ks. Jan Hańderek. W procesji z darami zostały złożone świece w trzech kolorach (barwy flagi Sudanu Południowego), w czarnym, który oznacza narody Afryki, zielonym jako symbol nadziei oraz czerwonym, który wyraża braterstwo wszystkich ludzi. Złożono także rybę – symbol chrześcijan , dzban wody oraz gwiazdę betlejemską, której blask ma nas prowadzić do najbardziej potrzebujących. Po specjalnym Błogosławieństwie i po pamiątkowych zdjęciach, młodzi kolędnicy podzieleni na 12 grup wyruszyli w drogę. Na każdą grupę, po zakończeniu kolędy czekały frytki. W tym roku udało się zebrać rekordową kwotę 8 221,90 zł. Wieczorem udaliśmy się do Krakowa, do SWM aby przekazać zebrane pieniądze.

Kolmis1Dziękujemy Wszystkim, którzy przyjęli kolędników i ich opiekunów z radością i życzliwością. Dziękujemy za okazane serce i za każdy, nawet najmniejszy gest dobrej woli.!

Szczególne podziękowania należą się 73-osobowej grupie dzieci, młodzieży a także dorosłych. To dzięki ich zaangażowaniu oraz ofiarności mieszkańców Staniątek i Zagórza możemy wesprzeć dzieła misyjne. Kolęda Misyjna to piękne dzieło, miejmy nadzieję że w kolejnych latach nie zabraknie chętnych do jego kontynuowania.   Zapraszamy do galerii zdjęć.

DZIĘKUJEMY.!!!

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się  innymi”.
(Bł. Jan Paweł II)

27 grudnia 2013 r.
Staniątki – Zagórze

/tekst Sylwia W./