Jesienny Turniej Żubra


415 listopada na Hali Sportowej w Niepołomicach już po raz 14-ty został przeprowadzony turniej żubra w piłce siatkowej dziewcząt (tym razem edycja jesienna), którego organizatorem był SL SALOS Staniątki. Wzięło w nim udział 5 drużyn: SL SALOS Piast Kraków, UKS Iskry Grybów, TS Wisła Kraków, MKS MOS Wieliczka, SL SALOS Staniątki.

 Turniej rozpoczął się przywitaniem drużyn przez ks. Prezesa SL SALOS Staniątki Ireneusza Macioła. Następnie kapitan zespołu gospodarzy odczytała modlitwę sportowca:

 ‚Panie, oto stajemy do rywalizacji. Ty znasz nasz trud włożony w treningi, w zmaganie z przeciwnościami. Ty wiesz, jak dużo czasu poświęciłyśmy, aby należycie przygotować się do turnieju. Prosimy Cię, Boże, pozwól nam osiągnąć jak najlepszy wynik. Tak wielu ludzi patrzy na nas z nadzieją, że ich nie zawiedziemy. Nasze rodziny, nasi trenerzy, przyjaciele i kibice. To im zawdzięczamy tak wiele. Chcemy przynieść im satysfakcję i radość przez udany występ. Panie, zachowaj nas od kontuzji i wszelkiego niebezpieczeństwa’, po której ks. Prezes udzielił Wszystkim Błogosławieństwa na czas trwania turnieju. Po krótkim rozpoczęciu przyszedł czas na pierwsze mecze. Mecze zostały rozegrane systemem ‚każdy z każdym’ do dwóch wygranych setów (do 25 pkt.). W sumie przeprowadzono 10 spotkań, które były rozgrywane na dwóch boiskach jednocześnie. Wszystkie mecze zakończyły się wynikiem 2:0. Emocji nie brakowało, zwłaszcza w meczu pomiędzy drużynami walczącymi o I miejsce w turnieju.

2       3

5Wyniki przedstawiały się następująco:

  1. TS WISŁA KRAKÓW
  2. MKS MOS WIELICZKA
  3. UKS ISKRY GRYBÓW
  4. SL SALOS PIAST KRAKÓW
  5. SL SALOS STANIĄTKI

Turniej zakończył się wręczeniem pamiątkowych medali, pucharów, dyplomów. Rozdano również nagrody indywidualne dla najlepszej atakującej, rozgrywającej, zagrywającej oraz MVP:

MVP turnieju: Karolina Banaś – TS WISŁA KRAKÓW
Najlepsza rozgrywająca: Magdalena Lewińska – MKS MOS WIELICZKA
Najlepsza atakująca: Jolanta Gorzkowska – TS WISŁA KRAKÓW
Najlepsza zagrywająca: Wioletta Król – UKS ISKRY GRYBÓW

6

Trenerem turnieju został wybrany ks. Franciszek Janyga (SL SALOS Piast Kraków), który żywiołowo dopingował i motywował swoją drużynę Gratulujemy!!!

Serdeczne podziękowania należą się tym Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeprowadzenia turnieju. Dziękujemy za wsparcie Ośrodkowi Duszpasterskiemu w Staniątkach oraz MSiT.

Dziękujemy ks. Ireneuszowi Maciołowi za wsparcie i obecność podczas turnieju. Szczególne podziękowania należą się ponad 20-osobowej grupie młodzieży, która po raz kolejny zaangażowała się w przygotowanie i przeprowadzenie tego przedsięwzięcia. Dziękujemy Tym Wszystkim, którzy upiekli przepyszne ciasta – cieszące się ogromnym zainteresowaniem w kąciku gastronomicznym 🙂

1