Jesienny Turniej Żubra


26 listopada na Hali Sportowej w Niepołomicach już po raz 18-ty został przeprowadzony turniej żubra w piłce siatkowej dziewcząt (tym razem edycja jesienna, kat. B), którego organizatorem był SL SALOS Staniątki. Wzięło w nim udział 8 drużyn: SL Salos Piast Kraków, SL SALOS Kraków RP, SL SALOS Cortile Kielce, KRS Ekstrim Gorlice, KS AGH Kraków, Muszyna Proxima Kraków oraz dwie drużyny MKS MOS Wieliczka.

 

Był to drugi turniej w ramach jubileuszu naszego Stowarzyszenia – w 2016 r. SL SALOS Staniątki obchodzi 15 lecie istnienia.

 

Turniej rozpoczął się o 9:00 wysłuchaniem Hymnu Salosu oraz powitaniem drużyn przez Prezesa SL SALOS Staniątki – ks. Ireneusza Macioła. Modlitwę sportowca odczytała jedna z zawodniczek turnieju. Mecze rozgrywano na dwóch boiskach równocześnie.

 

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”.  Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy zapewniały sobie awans do półfinałów.
W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny MKS MOS Wieliczka I oraz SL SALOS Cortile Kielce, a w drugim drużyna MKS MOS Wieliczka II i Muszyna Proxima Kraków. Ostatecznie w finale zagrały zawodniczki z Wieliczki (MOS I) i Krakowa. Finał należał do bardzo zaciętych, o zwycięstwie zadecydował tie-break, który dał zwycięstwo drużynie Muszyna Proxima Kraków.  Mecz o 3 miejsce, także po tie-breaku, zakończył się wygraną drużyny MKS MOS Wieliczka II.

img_6763

Wyniki przedstawiały się następująco:

 

  1. MUSZYNA PROXIMA KRAKÓW
  2. MKS MOS WIELICZKA I
  3. MKS MOS WIELICZKA II
  4. SL SALOS CORTILE KIELCE
  5. KRS EKSTRIM GORLICE
  6. KS AGH KRAKÓW
  7. SL SALOS KRAKÓW RP
  8. SL SALOS PIAST KRAKÓW

 

Turniej zakończył się wręczeniem pamiątkowych medali, pucharów, dyplomów przez ks. Wojciecha Strzeleckiego oraz ks. Ireneusza Macioła. Rozdano również nagrody indywidualne dla najlepszej przyjmującej, atakującej, rozgrywającej, zagrywającej, libero oraz MVP.

 

MVP TURNIEJU: KATARZYNA BRAŃKA (MUSZYNA PROXIMA KRAKÓW)
NAJLEPSZA ROZGRYWAJĄCA: KATARZYNA KAMIŃSKA (SL SALOS CORTILE KIELCE)
NAJLEPSZA ATAKUJĄCA: JULIA STĘPSKA (MKS MOS WIELICZKA II)
NAJLEPSZA ZAGRYWAJĄCA: JULIA MIKA (MKS MOS WIELICZKA I)
NAJLEPSZA PRZYJMUJĄCA: JULIA DRAGOSZ (MUSZYNA PROXIMA KRAKÓW)
NAJLEPSZA LIBERO: WIKTORIA TYRAŃSKA (MKS MOS WIELICZKA I)

 

Trenerem turnieju został wybrany ks. Franciszek Janyga (SL SALOS PIAST Kraków). Gratulujemy!!!

img_7941

Serdeczne podziękowania należą się tym Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeprowadzenia turnieju. Turniej został zorganizowany przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

 

img_8204Szczególne podziękowania należą się ponad 20-osobowej grupie młodzieży, która po raz kolejny zaangażowała się w przeprowadzenie turnieju i poświęciła swój czas, aby wesprzeć to dzieło. To właśnie dzięki Jej bezinteresownej pomocy możemy cieszyć się z sukcesu organizacyjnego. Bez Nich nie byłoby tego turnieju, jak i poprzednich. Młodzież ta od pierwszego turnieju żubra (kwiecień 2008 r.) wspiera nas i bardzo chętnie włącza się w tego rodzaju akcje. Niezmiernie cieszy fakt, że w ten turniej zaangażowało się kilka nowych osób. Bardzo dziękujemy.!!!