Jesienny Turniej Żubra

Turn (9)14 listopada na Hali Sportowej w Niepołomicach już po raz 16-ty został przeprowadzony turniej żubra w piłce siatkowej dziewcząt (tym razem edycja jesienna, kat. B), którego organizatorem był SL SALOS Staniątki. Warto zaznaczyć, że Staniątki nieprzerwanie od 8 lat (pierwszy turniej żubra został przeprowadzony w 2008 r.) organizują turnieje żubra (wiosenną i jesienną edycję).

W jesiennym turnieju udział wzięło 8 drużyn: SL Salos Kraków RP, SL Salos Piast Kraków, UKS Iskry Grybów, KRS Ekstrim Gorlice, MKS MOS Wieliczka, TS WISŁA Kraków I i II oraz SL SALOS Staniątki.

Turniej rozpoczął się o 9:00 wysłuchaniem Hymnu Salosu oraz powitaniem drużyn przez Prezesa SL SALOS Staniątki – ks. Ireneusza Macioła. Modlitwę sportowca odczytała kapitan drużyny SL SALOS Staniątki – Joanna Gniadek. Mecze rozgrywano na dwóch boiskach równocześnie.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy zapewniały sobie awans do półfinałów.
W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny TS Wisła Kraków I oraz KRS Ekstrim Gorlice, a w drugim drużyny MKS MOS Wieliczka i Salosu Staniątki. Oby dwa półfinały zakończyły się po dwóch setach i w finale zagrały MKS MOS Wieliczka i KRS Ekstrim Gorlice. Finał rozpoczął się od uroczystego wprowadzenia drużyn przez sędziego i opiekunów drużyn. Następnie został odegrany Hymn Polski, po czym na boisku zaprezentowały się pierwsze szóstki. Finał należał do bardzo zaciętych. Zwycięzcę wyłonił dopiero tie-break, mecz zakończył się 2:1 (20:8, 17:20, 15:9) dla MKS MOS Wieliczka. Mecz o 3 miejsce to zwycięstwo TS Wisła Kraków I, ale zawodniczkom SL SALOS Staniątki należą się słowa uznania za walkę do samego końca.

8. SL SALOS KRAKÓW RP.

Turniej zakończył się wręczeniem pamiątkowych medali, pucharów, dyplomów. Rozdano również nagrody indywidualne:

MVP TURNIEJU: WIKTORIA TYRAŃSKA (MKS MOS WIELICZKA)
NAJLEPSZA ROZGRYWAJĄCA: MAŁGORZATA PIECZKO (MKS MOS WIELICZKA)
NAJLEPSZA ATAKUJĄCA: DANIELA WILCZYŃSKA (KRS EKSTRIM GORLICE)
NAJLEPSZA ZAGRYWAJĄCA: FAUSTYNA LIGOCKA (TS WISŁA KRAKÓW I)
NAJLEPSZA PRZYJMUJĄCA: KAMILA GUCWA (KRS EKSTRIM GORLICE)
NAJLEPSZA LIBERO: MARTYNA SAWA (KRS EKSTRIM GORLICE)

Trenerem turnieju został wybrany Pan Rafał Liana (KRS EKSTRIM GORLICE). Gratulujemy!!!

Serdeczne podziękowania należą się tym Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeprowadzenia turnieju. Turniej został zorganizowany przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dziękujemy, tym którzy upiekli ciasta – po raz kolejny kącik gastronomiczny cieszył się dużym zainteresowaniem. Nieoceniona w tym zasługa domowych wypieków – którymi zachwycali się uczestnicy, trenerzy i kibice. Dziękujemy ks. Ireneuszowi za wsparcie
i obecność podczas turnieju.

Szczególne podziękowania należą się ponad 20-osobowej grupie młodzieży, która po raz kolejny zaangażowała się w przeprowadzenie turnieju i poświęciła swój czas, aby wesprzeć to dzieło 🙂