IX Dzień radości


OLYMPUS DIGITAL CAMERA8 września (niedziela) już po raz dziewiąty został zorganizowany Dzień Radości. To święto dzieci, które zostało przygotowane przez młodzież z naszej parafii wraz z księżmi Salezjanami pracującymi w Staniątkach.
Przygotowania trwały już od kilku tygodni, młodzież przygotowała plan imprezy, nastąpił podział ról, a kilka dni przed imprezą odbyły się spotkania sprawdzające postępy w pracach.

 W sobotę grupa chłopców odpowiedzialnych za teren i sprzęt zaczęła przygotowania w parku. W niedzielę od samego rana poszczególne grupy wykonywały ostatnie prace.
IX Dzień Radości rozpoczął się o godz. 13:30 wspólną modlitwą przygotowaną przez Liturgiczną Służbę.
Następnie ks. Jan Hańderek powitał wszystkie dzieci zgromadzone w parku.
I zaczęło się… zapisy na 10-bój, później konkurencje sportowe (piłkarzyki, tenis stołowy, ‘szalona lina’). W międzyczasie ruszył kącik plastyczny, a także Gastronomia, za którą odpowiedzialny był SALOS.  Można było zaopatrzyć się w herbatkę, kawę, ciastko, a także w pyszną kiełbaskę z grilla. Dużym powodzeniem cieszyły się – jak zwykle –gofry i frytki.
Podczas tych zabaw cały czas grała muzyka, pogoda nam dopisywała. Można było także kupić losa na loterii, w której główną nagrodą był iPad. Przez całą imprezę towarzyszyły nam tańce integracyjne.
Kolejnym punktem programu była długo wyczekiwana TOMBOLA. Dzieci grały w Tombolę, co jakiś czas odbierając nagrody za kolejne skreślenia.

Następnie ruszyły atrakcje: przejazd bryczką oraz strzelanie z wiatrówki Oby dwie atrakcje cieszyły się dużym powodzeniem wśród dzieci, chętnych nie brakowało.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
O godzinie 17:00 odbyło się losowanie głównych nagród w loterii, a także nastąpiło wręczenie dyplomów i medali za 10-bój i konkurencje sportowe. Dzień radości zakończył się wspólnym tańcem.
Słowa podziękowania należą się przede wszystkim młodzieży, która po raz kolejny pokazała, że można na nią liczyć. To właśnie w głównej mierze dzięki niej ten Dzień Radości można zaliczyć do udanych. Serdeczne podziękowania należą się Księżom Salezjanom za wsparcie, pomoc i ofiarność okazaną naszej akcji. Dziękujemy również osobom, które same chętnie wyszły z inicjatywą wsparcia Dnia Radości.

 Dziękujemy!!!