Wyniki wyszukiwania dla:

Ośrodek Duszpasterski w Staniątkach

SALEZJANIE

  kosciol 3
  Klasztor1
  DSC_1776
  DSC_1809
  previous arrow
  next arrow

  Ogłoszenia duszpasterskie

  Uroczystość Matki Bożej Bolesnej
  18.09.2022

  1. Dziś ze względu na odpust nie ma Mszy św. o godz. 1300 na cmentarzu.
  2. Wyrażamy ogromną wdzięczność paniom: Monice, Marii i Dorocie, panom: Pawłowi, Wojciechowi, Kazimierzowi, Wojciechowi, Jerzemu i Boguszowi oraz Klarze, którzy podjęli się trudu wysprzątania terenu wokół kościoła.
  3. Bardzo serdecznie dziękujemy wspólnocie kolejarzy ze Staniątek i anonimowym ofiarodawcom za ufundowanie nowej wykładziny w prezbiterium kościoła oraz paniom i panom, którzy w poniedziałek przez 4 godziny sprzątali, porządkowali okablowanie, docinali i układali wykładzinę.
  4. W zeszłą niedzielę na cele duszpasterstwa młodzieżowego naszej parafii i dekanatu została zebrana kwota 1914 zł. Bóg zapłać za hojność wszystkim ofiarodawcom!
  5. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek 20.09 wspomnienie świętych Męczenników Koreańskich; w środę 21.09 święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; w czwartek 22.09 wspomnienie bł. Józefa Calasanza, prezbitera i Towarzyszy, męczenników, salezjanów; w piątek 23.09 wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny, prezbitera; w sobotę 24.09 miesięcznie wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  6. Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie związane z przygotowaniem dzieci klas trzecich do sakramentu I komunii św. w środę 21.09 o godz. 1845 w kościele.
  7. W przyszłą niedzielę 25.09 na Mszy św. o godz. 1100 młodzież składając deklaracje uroczyście rozpocznie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  8. Również w przyszłą niedzielę Rada Duszpasterska przeprowadzi zbiórkę ofiar na rzecz naszego Ośrodka Duszpasterskiego. Zebrane środki planujemy przeznaczyć przede wszystkim na pokrycie pozostałych kosztów związanych z wykonaniem kolejnej alejki w nowej części cmentarza. Ofiary można również składać jako darowizna na konto Ośrodka Duszpasterskiego.
  9. W gablocie na plakatach znajdują się zaproszenia na następujące wydarzenia:
   *  Od Wspólnoty Effatha na Rekolekcje Wiary w Stadnikach.
   *  Polsko – Ukraińskie pożegnanie lata w Staniątkach.
   *  Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski.
   *  VIII Krakowski Marsz dla Życia i Rodziny.
  10. W Krakowie w listopadzie zostanie odprawionych 30 Mszy Św. gregoriańskich za śp. Irenę Pilch oraz za śp. Juliannę Guzikowską.
  11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Irena Puścizna. Polecajmy Zmarłą Bożemu Miłosierdziu.

  Intencje na dziś

  Służebniczki 630 +Julianna Guzikowska
  Kościół 630 +Marian Golarz
  Benedyktynki 700 +Maria Grochot
  Kościół 1800 O zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz potrzebne łaski dla Pauliny i Marka w 11 rocz. ślubu