Kolęda Misyjna


KOLM (19)27 grudnia już po raz kolejny wyruszyli w drogę młodzi kolędnicy misyjni ze Staniątek
i Zagórza. Celem tegorocznej akcji było wsparcie projektu Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego realizowanego w Ugandzie „Wyposażenie przychodni lekarskiej”. Przygotowania trwały od kilku tygodni, dokonano podziału grup i tras. Wykonano nowe gwiazdy, pakowano Jezuski, które zostawiano na pamiątkę w każdej odwiedzanej rodzinie – za co największe podziękowania należą się siostrom Służebniczkom i młodzieży.

Uroczyste rozesłanie kolędników miało miejsce podczas Mszy św. o godz. 9-ej, którą odprawili ks. Ireneusz Macioł wraz z ks. Janem Hańderkiem. Na koniec Mszy św. zostało udzielone specjalne Błogosławieństwo Kolędnikom Misyjnym oraz Błogosławieństwo indywidualne wszystkim dzieciom i młodzieży. W trakcie Mszy św. o oprawę muzyczną zadbała Oaza. Dzieci i młodzież były także zaangażowane w niesienie darów, czytanie wezwań modlitwy wiernych.

Po zakończeniu Mszy św. i pamiątkowych zdjęciach, młodzi kolędnicy podzieleni na 15 grup wyruszyli w drogę. Na każdą grupę, po zakończeniu kolędy czekała pizza i gorąca herbata, za co serdecznie dziękujemy ks. Ireneuszowi Maciołowi. W tym roku udało się zebrać rekordową kwotę 10 305 zł, która została przekazana Salezjańskiemu Wolontariatowi Misyjnemu w Krakowie. W dziele tym nie chodzi o bicie rekordów, ale zebrana kwota wskazuje na wielkie i otwarte serce mieszkańców Staniątek i Zagórza na sprawy misyjne.

Dlatego z całego serca dziękujemy tym Wszystkim, którzy przyjęli kolędników i ich opiekunów z radością i życzliwością. Dziękujemy za okazane serce i za każdy, nawet najmniejszy gest dobrej woli.!. Opiekunowie po zakończonej kolędzie wskazywali na wielką serdeczność mieszkańców.

Szczególne podziękowania należą się 100-osobowej grupie dzieci, młodzieży i dorosłych. Liczba osób biorących udział w kolędzie misyjnej i zebrane środki pokazują, że taka akcja jest potrzebna, że ludzie chcą wspierać kraje misyjne. Młodzi natomiast widzą potrzebę zaangażowania się w taką akcję i pomimo różnych zajęć, spotykają się i przygotowują kolędę, żeby wypadła ona jak najlepiej. Czerpią z tego ogromną radość, a po skończonej kolędzie olbrzymią satysfakcję, że się udało. Dla Staniątek i Zagórza, myślę, że to ogromna radość mieć taką młodzież, której chce się angażować, robić wiele dobrych inicjatyw czy to dla dzieci z naszej parafii, czy właśnie dla krajów misyjnych. Z kolędy również bardzo zadowolone są dzieci, chętnie przebierają się i po skończonej kolędzie mówią, że za rok również idą. To cieszy. Ogromnie cieszy także zaangażowanie coraz to większej liczby rodziców, którzy swoją postawą dają przykład i świadectwo dzieciom, za co im bardzo dziękujemy.

Kolęda Misyjna to piękna akcja, miejmy nadzieję że w kolejnych latach nie zabraknie chętnych do jej kontynuowania.

DZIĘKUJEMY.!!!