Wyniki wyszukiwania dla:

Informacje dla wyjeżdżających na pielgrzymkę

Szanowni Pielgrzymi,

Już 02.07.2021 r. (piątek) udacie się Państwo z nami na pielgrzymkę po Polsce. Przed Państwem wiele ciekawych i interesujących miejsc do odwiedzenia. Poniżej chcemy przekazać Państwu kilka ważnych informacji dotyczących tej pielgrzymki.

Osoba z biura odpowiedzialna za grupę: Dorota Szczepanowicz-Balon tel. 791 992 802 e-mail [email protected]

Osoba prowadząca: nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem pielgrzymki będzie czuwał pilot – Jarosław Siedlecki, która będzie towarzyszył Państwu podczas całej podróży. Pan Jarosław jest doświadczonym pilotem. Obsługuje grupy pielgrzymkowe od lat, w związku, z czym świetnie zna ich specyfikę. Podczas pielgrzymki reprezentuje biuro ORLANDO, dba o sprawny przebieg pielgrzymki i jest do Państwa dyspozycji. Pilot jest zaznajomiony z procedurami bezpieczeństwa w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną w Polsce.

TERMIN I MIEJSCE WYJAZDU:

Piątek 02.07.2021 4:45 pakowanie bagażu, 5:00 wyjazd parking przy szkole, Staniątki 5, 32-005 Staniątki

DOKUMENTY NIEZBĘDNE PODCZAS PODRÓŻY: Każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania aktualnego, ważnego dokumentu tożsamości. Proszę zabrać ze sobą dowód osobisty.

Zalecamy również, dla osób zaszczepionych, zabranie zaświadczenia o przyjęciu pełnego cyklu szczepienia przeciwko COVID-19 (szczepionką jedno- lub dwudawkową). Zaświadczenie powinno zawierać przynajmniej następujące dane: imię, nazwisko, data urodzenia, data podania szczepionki. Dokument wygenerowany z Internetowego Konta Pacjenta zawiera następujące dane: imię, nazwisko, numer PESEL, przyjęcie jednej dawki lub dwóch dawek szczepionki, data szczepienia. Osoby zaszczepione jedną dawką też prosimy o zabranie tego zaświadczenia (karteczki, którą otrzymuje się przy szczepieniu), potwierdzenia przyjęcia pierwszej dawki.

BAGAŻ: każdemu pasażerowi przysługuje prawo do posiadania 1 sztuki bagażu głównego – najlepiej walizka lub torba na kółkach. Dodatkowo należy zabrać ze sobą bagaż podręczny, w którym powinny znajdować się wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy niezbędne podczas podróży, jak np.: dokumenty, pieniądze, rzeczy wartościowe (aparaty fotograficzne, telefon, itp.), wierzchnie dodatkowe ubranie, chusteczki, płyn do dezynfekcji, dodatkowa maseczka ochronna, lekarstwa itp.

PROCEDURY ZWIĄZANE Z KORONOWIRUSEM: podczas trwania całego wyjazdu prosimy o zachowanie dystansu społecznego oraz stosowanie się do zaleceń sanitarnych. Każdy z Państwa musi posiadać oraz w wyznaczonych miejscach obowiązkowo nosić maseczkę ochronną – hotele, sanktuaria i kościoły, muzea, sklepy i obiekty zamknięte. Zalecamy zabranie dodatkowych maseczek i ich wymianę, tak by spełniała ona swoje funkcje. W celu spełnienia zasad higieny niezbędne jest częste i systematyczne dezynfekowanie lub mycie rąk. W Państwa bagażu, zarówno podręcznym jak i rejestrowanym, powinny znaleźć się chusteczki antybakteryjne, żel lub płyn do dezynfekcji. Wskazane jest również zabranie rękawiczek lateksowych bądź nitrylowych. Prosimy również o zabranie własnych przyborów toaletowych – kosmetyków i ręczników.

ZAKWATEROWANIE: podczas całej pielgrzymki będziecie Państwo zakwaterowani w obiektach z pokojami z pełnym węzłem sanitarnym. Hotel/Dom Pielgrzyma stosują się i przestrzegają wszystkich reguł i wymogów sanitarnych w związku z Covid.

WYŻYWIENIE: podczas pielgrzymki serwowane będzie wyżywienie 2xdziennie. Nie można wynosić jedzenia poza restaurację. Zwykle w takiej sytuacji goście obciążani są dodatkową opłatą za dodatkowy, pełny posiłek. Dlatego uprzejmie prosimy o nie wynoszenie żywności z restauracji hotelowych, w celu zapewnienia sobie posiłku w trakcie dnia. Warto zaopatrzyć się w przekąski na całą drogę. Coś do jedzenie o przedłużonym terminie przydatności do spożycia. Nie zawsze podczas dnia są dogodne warunki do tego, aby kupić sobie coś do jedzenia. Obiadokolacje są zazwyczaj późno – w godzinach wieczornych, między 19.00 a 20.00.

OPŁATY DODATKOWE: (tj. bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, koszt przewodników lokalnych, taksy klimatyczne, opłaty sanktuaryjne, rezerwacje nabożeństw, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy, i inne koszty związane z realizacja programu) na ten cel należy przygotować około 130 PLN/os.

UBEZPIECZENIE: wszyscy Klienci wykupujący pielgrzymkę po Polsce organizowaną przez Biuro Podróży ORLANDO ubezpieczeni są w Towarzystwie Ubezpieczeniowym SIGNAL IDUNA S.A. na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW NA TERENIE RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. Podstawowe ubezpieczenie, które zawarte jest w cenie, jakim objęci są wszyscy uczestnicy naszych podróży po Polsce obejmuje:

 • NWW – następstw nieszczęśliwych wypadków (trwałego uszczerbku na zdrowiu) – suma ubezpieczenia 10 000 PLN;

Numer polisy ubezpieczeniowej Towarzystwa SIGNAL IDUNA: 519183

Osoby płacące składki na NFZ mają prawo do normalnej opieki medycznej na terenie naszego kraju w ramach ubezpieczenia.

Ubranie: prosimy o zabranie wygodnej odzieży i obuwia dostosowanych do aktualnie panujących warunków pogodowych. Aktualną pogodę najlepiej jest sprawdzić na stronach internetowych z prognozą pogody. Wieczory i poranki mogą być chłodne. Koniecznie należy zabrać jakąś ochronę przeciwdeszczową – kurtkę, pelerynę, parasol.

Bezpieczeństwo: należy starannie chronić dokument tożsamości, pieniądze, sprzęt elektroniczny. Nie powinno się ich nosić na wierzchu, w plecaczkach, torebkach (mogą zostać łatwo utracone np. wyrwane na ulicy lub pozostawione gdzieś przez nieuwagę). Dokumenty i pieniądze powinny być przechowywane w bezpiecznym miejscu – nigdy pozostawiane w pokoju na wierzchu. W przypadku zaginięcia pieniędzy lub dokumentów w pokoju hotelowym żaden hotel ani biuro ORLANDO TRAVEL nie ponosi za to odpowiedzialności.

Fotografowanie: podczas realizacji programu będziemy w wielu ciekawych miejscach i z pewnością będziemy chcieli uwiecznić je na fotografiach. Trzeba przy tym pamiętać, że nie we wszystkich obiektach jest to dozwolone. Upewnijmy się o tym zerkając na tabliczki umieszczone przed każdym obiektem informującym o zakazie lub pozwoleniu na tę czynność.

CO NALEŻY ZABRAĆ

 • ważny dowód osobisty + zaświadczenie o zaszczepieniu (dotyczy osób zaszczepionych)
 • ksero dowodu tożsamości (strony ze zdjęciem, które należy schować w innym miejscu niż oryginał)
 • karta płatnicza (kredytowa lub debetowa)
 • maseczkę ochronną (na sobie) oraz dodatkowe, zapasowe maseczki ochronne – najlepiej kilka sztuk
 • chusteczki antybakteryjne, żel antybakteryjny lub środek przeciwwirusowy
 • wygodne buty turystyczne i klapki
 • mały parasol i kurtkę przeciwdeszczową (pelerynę)
 • ręczniki, przybory toaletowe
 • mała apteczka osobista (środek na oparzenia słoneczne, środki przeciw biegunce, tabletki przeciw chorobie lokomocyjnej, antybiotyki, środki antyuczuleniowe, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, środki opatrunkowe itd.)

PORADNIK PIELGRZYMA:

 • BEZPIECZEŃSTWO JEST NAJWAŻNIEJSZE! Wszędzie gdzie to możliwe zachowaj odstęp min. 1,5 metra od innych osób. Jeśli nie jest to możliwe oraz w miejscach zamkniętych, w autokarze, sanktuariach i kościołach, muzeach, środkach transportu publicznego noś maseczkę ochronną! W miarę możliwości często dezynfekuj ręce.
 • Pamiętaj, że pielgrzymka to przede wszystkim czas modlitwy i pokuty (rekolekcje w drodze); wszelkie niedogodności oraz nieprzewidywalne, losowe sytuacje, należy przyjąć w duchu wyrzeczenia.
 • Zawsze miej dla pielgrzymów obok siebie dobre słowo i uśmiech. Miej otwarte serce dla każdego.
 • Wchodząc do miejsc świętych pamiętaj o odpowiednim stroju.
 • W miejscach świętych zachowaj milczenie i nie przeszkadzaj w modlitwie wiernym.
 • Kupując pamiątki religijne zwróć uwagę na ich estetyczny walor i zastanów się czy ich treść odpowiada prawdom naszej wiary. Najlepiej kupować je w przykościelnych punktach sprzedaży.
 • Bądź punktualnie w miejscu wyznaczonym; spóźnienie poważnie burzy porządek pielgrzymki.
 • Codziennie będzie sprawowana Msza św.

Jesteśmy przekonani, że będzie to wyjazd pełen dobrych wrażeń, którego nie będzie można porównać do innych. Tymczasem serdecznie pozdrawiamy i życzymy udanej pielgrzymki!

 

Mamy nadzieję, że wrócicie Państwo pełni przeżyć, wrażeń, wspomnień, pięknych zdjęć. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do spełnienia kolejnego podróżniczego marzenia. Będziemy wdzięczni za krótką pisemną opinię na temat zrealizowanego wyjazdu (obsługa w biurze, zrealizowany program, pilot, przewodnik, autokar, hotele, itp.). Prosimy napisać co się podobało najbardziej, a co należy na przyszłość poprawić.

Z góry dziękujemy za poświęcony czas.

 

Zarząd i Pracownicy ORLANDO TRAVEL

 


Podziel się tym wpisem: