Wyniki wyszukiwania dla:

Sanktuaria Wielkopolski i Kujaw

KALISZ LICHEŃ WŁOCŁAWEK – TORUŃ – GNIEZNO – POZNAŃ – ŚWIEBODZIN

 

 

TERMIN:    02.07 – 04.07.2021

CENA:         690 PLN/os. (przy grupie 25 osób)

650 PLN/os.(przy grupie 30 osób)

600 PLN/os. (przy grupie 35 osób)

 

|  PROGRAM:

Dzień 1:  KALISZ LICHEŃ STARY

We wczesnych godzinach porannych spotykamy się w wyznaczonym miejscu, pakowanie bagaży i wyjazd. Pierwszym przystankiem na naszej drodze będzie Kalisz. Tu nawiedzimy Sanktuarium Św. Józefa (rok 2021 został ogłoszony przez Papieża Franciszka Rokiem Świętego Józefa), w którym znajduje się jedyny na świecie obraz Świętej Rodziny
z papieskimi koronami. Dlatego sanktuarium nazywane jest również Polskim Nazaretem. Po spotkaniu ze Świętą Rodziną przejedziemy w dalszą drogę do Lichenia do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Tu, nieopodal w Lesie Grąblińskim miały miejsce objawienia Matki Bożej. Podczas wizyty zobaczymy zbudowaną na Jubileusz 2000 roku Bazylikę Licheńską – największy w Polsce kościół, Las Grąbliński, Golgotę oraz kościół św. Doroty, który przez 150 lat był głównym kościołem sanktuarium. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Licheń)

Dzień 2:  WŁOCŁAWEKTORUŃ – GNIEZNO

Rano po śniadaniu przejedziemy do Włocławka. Tu zatrzymamy się przy Tamie, gdzie znajduje się Krzyż Pomnik
ks. Jerzego Popiełuszki – postawiony w miejscu wyłowienia ciała zamordowanego księdza Jerzego. Kolejnym punktem naszej pielgrzymki będzie Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II
w Toruniu. Świątynia została wybudowana jako wotum wdzięczności za dar Papieża Polaka. W miarę możliwości czasowych krótki spacer po toruńskiej starówce. Kolejno udamy się do Gniezna i nawiedzimy słynną Katedrę Gnieźnieńską, gdzie koronowano królów polskich. 2 lutego 1949 r. odbył się ingres biskupa Wyszyńskiego do Katedry Gnieźnieńskiej. 48-letni wówczas Wyszyński objął rządy w niespełna 4 miesiące po śmierci poprzednika kard. Augusta Hlonda. Na wystawie zorganizowanej w Starym Kapitularzu bazyliki prymasowskiej zobaczymy zdjęcia i pamiątki
po Prymasie Tysiąclecia. Umieszczono tam także najważniejsze informacje na temat jego życia i posługi. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się do hotelu, obiadokolacja, nocleg. ( ok. Poznania od str. wschodniej )

 

 

Dzień 3:  POZNAŃ ŚWIEBODZIN

Po śniadaniu przejazd do Poznania – stolicy Wielkopolski. Zobaczymy Rynek z Ratuszem, pręgierzem i kolorowymi domkami budniczymi oraz piękne fontanny, a także Bazylikę Kolegiacką – Farę Poznańską, Wzgórze Przemysła
z Zamkiem Królewskim (z zewnątrz), Plac Mickiewicza z Zamkiem Cesarskim. Na koniec Ostrów Tumski i Bazylikę Archikatedralną Świętych Apostołów Piotra i Pawła, która powstała w X wieku i według przypuszczeń mogła być miejscem, w którym Mieszko I przyjął chrzest. W Złotej Kaplicy bazyliki pochowani są pierwsi władcy Polski z dynastii Piastów: Mieszko I oraz Bolesław I Chrobry. W bazylice złożone również m.in. ciała Mieszka II, Kazimierza Odnowiciela oraz członków wielkopolskiej linii Piastów. W trakcie zwiedzania obowiązkowa przerwa na rogale św. Marcina.
Po zakończonym zwiedzaniu udamy się do Świebodzina. Tu podziwiać będziemy drugą co do wielkości na świecie, mierzącą 33 metry figurę przedstawiającą Jezusa Chrystusa. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do domu. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

 

CENA ZAWIERA:

 • przejazd autokarem: klimatyzacja, barek (płatny we własnym zakresie), DVD, WC, rozkładane fotele
 • 2 noclegi w hotelach 2*, 3*, pensjonatach lub domach pielgrzyma (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami)
 • wyżywienie 2 x dziennie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje
 • ubezpieczenie: NNW (10.000 PLN)
 • opiekę doświadczonego pilota
 • przedstawiony program pielgrzymki
 • podatek VAT

 

|  CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu, słuchawek, taksy klimatycznej, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjni i Pomocowy (łącznie około 110- 130 PLN/os. (w zależności od wielkości grupy) – płatne u pilota w autokarze)
 • napojów do obiadokolacji
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego (na zapytanie; za dopłatą ok. 120 PLN)
 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej: 40 PLN/os. – płatne w dniu zapisu
 • wydatków własnych
 • świadczeń niewymienionych w ofercie

 

|  WAŻNE INFORMACJE:

 1. Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości.
 2. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
 3. Gwarantujemy rezerwację Mszy św. na trasie zwiedzania.
 4. Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (ujęte w części CENA NIE ZAWIERA) z tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.2020 r. (poz. 2372, 2379).

 


Podziel się tym wpisem: