Kapłani

 

DSC_4816

 

Ks.  Krzysztof Golba

 

 

 

DSC_7514 - CopyKs . Marek Dąbek

 

DSC_1155Ks. Ireneusz Macioł

 

 

 

31 sierpnia 1981 roku Salezjanie przybywają do Staniątek

22 stycznia 1982 roku Kuria Metropolitalna erygowała Ośrodek Duszpasterski w Staniątkach.

 

Salezjanie pełniący obowiązki proboszcza

L.p. Nazwisko i imię Od Do
1 Ks. Badura Henryk 1981 1990
2 Ks. Niedziela Marian 1990 1992
3 Ks. Zasada Stanisław 1992 1992 (miesiąc)
4 śp. Ks. Gwiżdż Franciszek 1992 1993
5 Ks. Synowiec Ludwik 1993 1993 (zastępstwo)
6 Ks. Gabryś Jan 1993 1997
7 Ks. Kaleta Michał 1997 2004
8 Ks. Urbańczyk Jan 2004 2005
9 Ks. Lis Jan 2005 2011
10 Ks. Janusz Goraj 2011 2016
11 Ks. Krzysztof Golba 2016

Duszpasterze i katecheci pracujący w latach 1981 -2016

1 Ks. Król Marian 1981 1985
2 śp. Ks. Sularz Józef 1985 1986
3, 4 śp. Ks. Gola Jan i śp. Ks. Gondek Franciszek 1986 1989
5 śp. Ks. Niedziela Marian 1989 1990
6 śp. Ks. Domagała Bolesław 1990 1993
7 Ks. Horwat Tadeusz 1990 1991
8 Ks. Jasita Joachim 1991 1993
9 Ks. Wrona Zdzisław 1992 1993
10 Ks. Kleczyński Ryszard 1993 1996
11 Śp. Ks. Wiącek Wojciech 1995 2015
12 Ks. Legierski Franciszek 1996 2000
13 Ks. Salwa Kazimierz 2000 2003
14 Ks. Korypta Miłosz 2003 2005
15 Ks. Mucha Grzegorz 2005 2010
16 Ks. Janusz Zapała  2007 2009
 17 Ks. Mariusz Bąk  2010 2012
 18 Ks. Bogdan Stańkowski  2011 2012
19 Ks. Bogusław Zawada 2012 2012
20. Ks. Zbigniew Buczek 2012 2013
 21.  Ks. Jan Hańderek 2012  2014
 22.  Ks. Ireneusz Macioł  2013
 23  Ks. Marek Dąbek  2014